Bazen lahko postane osrednji element vašega vrta, ki vabi k sprostitvi in uživanju v rekreaciji, ne da bi zapustili udobje domačega okolja.
Marsikdo se z velikim pričakovanjem ozira v poletje, ko se vrtni kotički prelevijo v živahne oaze s številnimi plodovi. Kako poskrbeti, da plodovke zablestijo v polnem sijaju in raznolikosti?
Mladi samooskrbni vrtnar Robi Špiler ima na vrtu dvignjene grede, ki jih zasnuje iz lesa. Ko jih položi na tla in napolni s kompostom, so pripravljene za setev in sajenje rastlin. Takšne greden ne potrebujejo prekopavanja.
Je vaša terasa ali stanovanjski balkon opremljen z udobnim pohištvom? Potem boste zagotovo z veseljem izrabili vsak prost trenutek za druženje na prostem.
Za vrt je treba skrbeti skoraj vse leto. Če imate ustrezno in kakovostno orodje, ki rokam omogoča dober oprijem in olajša delo, bo vrtnarjenje enostavno.
Veliko v zadnjih letih slišimo o naravnih pripravkih, ki krepijo rastline. Vanes Husić, uni. dipl. inž. agronimije, pojasnjuje, katere so in kdaj ter kako pogosto jih je smiselno uporabljati.
Najboljši vrt je tisti, ki nam 365 dni na leto ponuja vir sprostitve in hrano, je prepričan mladi eksperimentalni vrtnar, ki že desetletje premika meje na vrtu in v glavi.
Podobno kot ljudje, ki skrbimo za zdravo prehrano in telesno aktivnost, tudi vrtnine potrebujejo krepitev in zaščito pred škodljivci, za kar lahko uporabljamo naravne pripravke.
Hiša in vrt naj bi bila harmonično umeščena v okolje, pri čemer imajo vrtne poti ključno povezovalno nalogo. Potovanje je namreč pogosto bolj pomembno kot prihod na cilj.
Boste to pomlad sadili živo mejo? Morda pa že raste na vašem vrtu in razmišljate, da jo porežete drugače kot vsa leta do zdaj.
Kako se spomladi lotiti vrtnarjenja in kako naj bo zasnovan vrt, da delo ne bo prenaporno?
Sanacije zgradb po poplavi se je treba lotiti preudarno, predvsem pa je treba pravočasno ukrepati - s tem preprečimo dodatne in večje poškodbe na objektu.
Lončnica ali šopek cvetlic lahko polepša prostor in vzbudi prijetne občutke v človeku. Pravzaprav zmore še veliko več.
Zrak v neprezračevanih zaprtih prostorih lahko hitro postane postan, suh, zasičen z ogljikovim dioksidom, ki ga izdihamo, in tudi poln onesnaževal.
Mednarodni dan zraka, ki ga zaznamujemo 7. septembra, nas spodbuja, da se skupaj s strokovnjaki na spletni okrogli mizi ozremo v okolje, v katerem živimo, in pogledamo v prostore, v katerih bivamo in delamo.
Zrak je nujen za življenje, hkrati pa je zastonj, zato se zdi, kot da je brez vrednosti. Nasprotno, čist zrak je najbolj dragocena dobrina.
Obstaja veliko priložnosti za dodatno ozelenitev našega okolja. Zlasti stavbe z ravnimi strehami nam omogočajo, da prostor, ki ga z gradnjo vzamemo naravi, povrnemo z ozelenitvijo streh.
O tem, kako čist zrak imamo v štajerski prestolnici, smo se pogovarjali s strokovnjakom, ki že 16 let izvaja meritve kakovosti zraka v mestu ob Dravi in njegovi okolici.
Gradite hišo ali kupujete stanovanje? Izberite takšno okolje, zasnovo in materiale, ki vam omogočajo nadaljnji osebni razvoj in dobro počutje.
Sedmega septembra zaznamujemo mednarodni dan zraka. Kakšen zrak pravzaprav dihamo?