(QUO VADIS, EU) Razmislek o evropskih volitvah: Več prednosti kot slabosti

V mojih očeh biti del EU prinaša za nas Slovence več prednosti kot pa slabosti

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Andrej Petelinšek

Evropska unija nam omogoča ogromno, vprašanje pa je, ali se vsi zares zavedamo, kakšna prednost je biti državljan države, ki je članica EU. Sama sem se to med drugim vprašala, ko sem na svoji Erasmusovi izmenjavi potovala s prijatelji iz vseh držav sveta. Preprostost mojega potovanja je neprimerljiva s potovanjem prijateljice, od katere že vstop v EU terja ogromno papirologije, vizume ter ogromno časa in dodatnega kontroliranja na letališčih. Že možnost izbire Erasmusovih izmenjav, ki nam jih EU ponuja, je velika prednost za študente. Imeti možnost izkoristiti študij v tujini, spoznati kulture in ljudi iz celega sveta ter živeti v tuji državi je bila zame najbolj vredna in najbolje izkoriščena študijska izkušnja.

Ajda Brndušić
Osebni Arhiv

Ob tem je podpora štipendijskih sredstev za študij v tujini v Sloveniji zelo dobra in omogoča izmenjavo tudi tistim študentom, ki se zanjo drugače ne bi mogli odločiti. Biti del EU prav tako odpira vrata na tuje trge dela, kar veliko mladih Slovencev s pridom izkorišča. Brez pridobitve delovnih vizumov se lahko zaposlimo v katerikoli članici Evropske unije. S tem se nam mladim odpirajo številne priložnosti, ki mogoče ne bi bile možne samo v okviru Slovenije. V mojih očeh biti del EU prinaša za nas Slovence več prednosti kot pa slabosti, seveda mnogo več, kot je že omenjeno. A vendar upam, da bomo v bodoče lahko priča še globlji integraciji med članicami EU.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta