Če ne bi bilo medijskih osebnosti, ki so skozi leta z javnostjo delile zgodbe o težavah, s katerimi se soočajo v zasebnem življenju in opravljanju svojega dela, bi številne teme ostale mnogo manj osvetljene. Ena takih je tudi disleksija. Da se z njo sooča, je razkrila Nuša Lesar, voditeljica, ki se je nedavno po porodniškem dopustu vrnila za pult oddaje Svet na Kanalu A. Pravi, da ji sicer ne povzroča večjih težav, se pa kdaj zaplete, ko gre za številke, piše Tocnoto.si.
Gre za motnjo veščin branja in pisanja, s katero se po nekaterih ocenah sooča od 5 do 10 odstotkov ljudi na svetu. "Disleksija pomeni drugačnost v dojemanju zunanjega sveta in odzivanju nanj in nima nič opraviti z inteligentnostjo. Imamo jo lahko od rojstva (drobna lezija v možganih, ki nastane pri porodu), lahko teče iz roda v rod (primarna ali endogena disleksija) ali jo pridobimo po poškodbi glave (sekundarna disleksija)," pojasnjujejo na Inštitutu za disleksijo. In dodajajo: "Priznana stara opredelitev disleksije (ene od posebnih učnih drugačnosti) je osredotočena zgolj na možne težave z branjem, razumevanjem, pisanjem, črkovanjem itd., in ne opozarja na to, da disleksija ohranja ustvarjalno mišljenje, kakršnega smo do vstopa v šolo imeli prav vsi. Pri osebah z disleksijo se ta zmožnost ohrani skozi celo življenje, če le ne doživljajo prevelikega nerazumevanja okolja, prevelikega družbenega pritiska."
No, s številkami se je Nuši zapletlo tudi te dni, saj je zamešala datume, kdaj bi morala voditi oddajo, namesto nje pa je vskočil sodelavec Gregor Trebušak.