Za športnika leta so pričakovano drugič razglasili Kristjana Čeha, člana Atletskega kluba Ptuj, ki se je lani izkazal s številnimi vrhunskimi meti in odličnimi rezultati. Dvakrat je popravil državni rekord v metu diska, potem ko je v Domžalah orodje vrgel 66,29 metra, v Mariboru pa 68,75 metra. Zmagal je na državnem prvenstvu v metu diska, na mitingu diamantne lige v Stockholmu je bil četrti in na mednarodnem mitingu v Berlinu tretji. Ob koncu leta je dobil tudi dve prestižni nagradi, saj je postal najperspektivnejši mladi slovenski športnik in atlet leta. "Težko bi rekel, kateri naziv športnika leta je slajši, sem pa na oba ponosen. Sicer bi lansko sezono ocenil kot super sezono, najboljšo do zdaj. Kasneje smo nadaljevali s podobnim treningom, a še dodajali, nekaj sprememb je bilo v tehniki. Letošnjo sezono sem znova dobro začel in tako nadaljujem," je dejal Čeh.
Ptuj je Zidanškovi drugi dom
Prav tako ni bilo presenečenje, da je športnica leta že tretjič zapored postala Tamara Zidanšek, članica Teniškega kluba Terme Ptuj, ki je sicer lani odigrala bistveno manj turnirjev, kot je načrtovala. Najbolj sta odmevala njena dobra nastopa v 2. krogu odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu proti Sereni Williams in dvoboj prvega kroga odprtega prvenstva Francije v Parizu z Gabrine Muguruza. Zaigrala je tudi v četrtfinalu močnega WTA-turnirja v Acapulcu. Ob uspešnih igrah med posameznicami se je Zidanškova v letu 2020 zelo izkazala z dobrimi rezultati v igri dvojic skupaj z Nizozemko Arantxo Rus. "Ptuj je Tamarin drugi dom. Res je v Slovenskih Konjicah odraščala in se vedno rada vrača v Konjice. Redko, a rada. Na Ptuju pa se je njena nadgradnja tenisa začela. Tu so postavljeni tako močni temelji za njeno prihodnost. Tako da imajo Ptuj, Ptujčani, Teniški klub Terme Ptuj in njen dolgoletni trener Zoran Krajnc še vedno zelo veliko vlogo v Tamarinem življenju," je dejala igralkina mama Lidija Zidanšek, ki je v odsotnosti teniške igralke prevzela nagrado.
Življenje zapolnjeno s športom
Nagrado za življenjsko delo na področju športa je prejel Dušan Korošec. Leta 1940 rojeni nagrajenec se je v življenju preizkusil v številnih športih in v njih tudi tekmoval - od jahanja, veslanja, strelstva in gimnastike do smučanja. Zelo aktiven je bil v kartingu, tako je v času aktivne kariere med drugim prišel na idejo o postavitvi stalne proge za karting. Iz te ideje je kasneje nastala proga v Hajdošah, na kateri je tekmoval, prav tako je pomagal v različnih vlogah pri organizaciji dirk. Posebno mesto v športni zgodovini nagrajenca za življenjsko delo imajo aktivnosti, povezane z Brodarskim društvom Ranca Ptuj. Med drugim je na Ptujsko jezero pripeljal surfanje. Iz tega razvijajočega se športa je kasneje nastala društvena jadralna sekcija. Nagrajenec za življenjsko delo na področju športa še danes ostaja v prvi vrsti aktiven član Brodarskega društva Ranca Ptuj, sodeluje tudi pri izvedbi karting dirk, v prostem času še vedno zelo rad vesla, kolesari in hodi na sprehode.
Za najboljšo moško ekipo v preteklem letu so razglasili Strelski klub Ptuj, za najboljšo žensko ekipo pa Rokometni klub Ptuj.
Nagrada za najboljša trenerja je šla v roke Gorazda Rajherja (Atletski klub Ptuj) in Zorana Krajnca (Teniški klub Terme Ptuj).