Takrat še ne 24-letna je stopila na podjetniško pot, za poslovanje pa našla primerne prostore prav v Miklavžu, kjer so bili sprva najemniki, leta 1999 pa prostore odkupili. Pred tem - razen tega, da je kot študentka po lokalih prodajala vrtnice - posebnih izkušenj s cvetličarstvom ni imela in zgolj splet različnih okoliščin jo je pripeljal do tega posla. Se pa spomni, da je bilo konec osemdesetih let prejšnjega stoletja v Sloveniji težko priti do cvetja, zato se je porodila ideja o njegovi dobavi. Rožančeva je kot diplomirana inženirka kmetijstva (do)študirala živinorejo.
Na teden en vlačilec iz Nizozemske
Miklavško podjetje je med tremi največjimi veleprodajalci cvetja in rož v Sloveniji. Oskrbuje 300 cvetličarn po vsej Sloveniji, pravzaprav vse do Vrhnike, z izjemo Primorske, ki je preveč oddaljena za njihov posel. Lani so imeli 3,26 milijona evrov prihodkov in 64.400 evrov čistega dobička, zaposlovali pa so 13 ljudi, od tega je bilo osem trgovskih potnikov, ki dnevno po skoraj vsej Sloveniji razvažajo rezano cvetje in lončnice. Nikdar pa niso želeli imeti lastne cvetličarne, saj niso želeli biti neposredna konkurenca kateremu izmed cvetličarjev, ki jim dobavljajo blago. So pa bili veseli, da jih je nedavno na lastno pobudo obiskal miklavški župan Egon Repnik in jim predlagal sodelovanje z občino pri različnih dogodkih in lokalnih prireditvah. S prejšnjim županom pa se jim ni uspelo srečati, čeprav so eno večjih podjetij v občini.
"Pot do tu ni bila posuta s cvetjem. Veliko je bilo dela in odrekanja"
Dobri odnosi z občino
Z lokacijo podjetja so zadovoljni, pa tudi z bližnjimi sosedi se dobro razumejo, saj njihova dejavnost za okolje ni moteča, morda le enkrat tedensko, ko se pri njih ustavi nizozemski vlačilec. Dobre odnose imajo tudi z miklavško občino, poudari sogovornica. V začetku leta se proda veliko tulipanov, nato narcis, zdaj so aktualne potonike, daleč najbolj prodajane pa so vrtnice, ki jih prek njihovega podjetja prodajo 1,8 milijona letno, medtem ko so med lončnicami najbolj prodajane različne vrste orhidej, ki jih letno prodajo 30 tisoč. Ker vso rezano cvetje in lončnice prispejo prek Nizozemske, se večkrat letno službeno odpravi tja, pravi pa, da bi bilo idealno, če bi mariborsko letališče boljše funkcioniralo.