Robert Golob
Iz družbe Gen-I so poslali izjavo za javnost, v kateri so obsodili odločitev Telekoma Slovenija, ki je pred kratkim svoje odjemalce obvestil, da z novim letom več ne bo prodajal električne energije in da naj čim prej poiščejo novega dobavitelja.
"S tem so popolnoma izrabili zaupanje 13 tisoč družin in sredi energetske krize, nizkih temperatur in praznikov pred vrati pustili svoje odjemalce enostavno na cedilu. Hkrati so enostransko prenesli svojo odgovornost na ostale dobavitelje, da slednji rešujejo njihove napačne poslovne odločitve ter morebitno energetsko revščino posameznikov. Odpoved pogodb na tako kratek rok pomeni, da imajo odjemalci le še osem dni časa za sprožitev zamenjave dobavitelja, ki jih bo pripravljen sprejeti. V nasprotnem primeru pa bodo elektriko plačevali po štirikratni ceni," so v dramatičnem odzivu zapisali v Gen-I.
Petrol da elektriko s popustom
Oglasili so se tudi v Petrolu, da imajo zakupljene dovolj električne energije za leto 2022 za obstoječe odjemalce in da lahko sprejemajo tudi nove. Ob tem so opozorili, da zna odjemalce zasilna oskrba z električno energijo, če v enem mesecu ne sklenejo nove pogodbe z drugim dobaviteljem, bolj udariti po žepu. V Petrolu pravijo, da je zasilna oskrba skoraj trikrat dražja kot njihova trenutno ponujena akcijska cena.
Ker se Petrol "zaveda težke situacije za vse deležnike", z decembrom uvaja 5-odstotni popust, so sporočili iz družbe. Dodajajo, da se je cena električne energije za prihodnje leto na trgu letos povečala za več kot 175 odstotkov.
Njihov odziv je posledica dogajanja v državnih energetskih družbah, o katerem pišejo tudi v nadaljevanju: "Kljub temu, da Gen-I tudi zaradi politične intervencije predsednika uprave Telekoma Slovenije Cvetka Sršena posluje brez uprave, smo na kolegiju direktorjev družbe sprejeli odločitev, da bomo poskrbeli za vse gospodinjske odjemalce, ki jim je Telekom Slovenije odpovedal oskrbo z elektriko."
Sršen je namreč tudi predsednik nadzornega sveta Gen energije, ene od dveh družbenic Gen-I, v katerem niso soglašali s tem, da bi uprava pod vodstvom Roberta Goloba še naprej vodila podjetje. Ker družbenika (Gen energija in Gen EL) nista pravočasno dosegla soglasja o imenovanju nove uprave, bo zdaj začasno upravo določilo sodišče. Golob je Sršenu tudi očital, da je bil v konfliktu interesov, ko je kot predsednik nadzornega sveta Gen energije glasoval o predlogih nove uprave Gen-I, ker sta Telekom in Gen-I konkurenta na področju prodaje električne energije. Kot rečeno, pa so se v Telekomu pred kratkim odločili za umik s tega področja, na katerem so imeli zgolj 2-odstotni tržni delež.
Preberite še: