V Sloveniji so v soboto ob 1940 testiranjih potrdili 168 okužb z novim koronavirusom, je prek Twitterja sporočila vlada. Bolnišnično zdravljenje je potrebovala 101 oseba, na intenzivni negi jih je bilo 15. V soboto so iz bolnišnice opustili eno osebo. V soboto niso beležil smrti bolnikov s covidom-19. Po podatkih Sledilnika za covid-19 je sicer s to boleznijo v Sloveniji doslej umrlo 155 ljudi.
Jelko Kacin je ocenil, da je 168 novih okužb veliko in več kot dan prej. "Delež pozitivnih še narašča, tokrat na 8,66 odstotka testiranih. K sreči umrlih ni bilo," je zapisal na Twitterju. In še, da je "vse več postelj zasedenih, potrebujemo nove, dodatne zmogljivosti. Virus zajezujemo prepočasi, novih težjih bolnikov je vse več."
Nove okužbe so potrdili tudi v ormoškem domu starostnikov, več je okuženih tudi med zaposlenimi v domovih za starejše. Največ novih okužb so potrdili v ljubljanski občini, kjer je po podatkih sledilnika tudi največ aktivno okuženih, in sicer 359. Po številu aktivnih okužb z 99 sledi mariborska občina. Največ okužb (33) so potrdili v starostni skupini od 35 do 44 let, z 31 potrjenimi okužbami je sledila starostna skupina od 45 do 54 let.
Vodja svetovalne skupine pri ministrstvu za zdravje Bojana Beović je za Radio Slovenija dejala, da bi bilo treba za zaustavitev trendov širjenja omejiti število ljudi v trgovinah in lokalih in tako preprečiti gnečo. Zaradi velike potrebe po testiranjih bo po njenih besedah prihodnji teden potrebna tudi odločitev, kdaj in kje bi bila smiselna uporaba hitrih testiranj.
Doslej so v Sloveniji potrdili skupaj 6498 okužb z novim koronavirusom, v soboto pa je bilo v državi 2078 aktivnih primerov okužbe. Bolniške postelje z bolniki s covidom-19 se v drugem valu polnijo, razmerje med okuženimi in obolelimi pa se zaradi vse več obolelih slabša. Že nekaj časa je dnevno potrjenih od 150 do 200 okužb in število se ne manjša. "Torej blagi ukrepi, sprejeti proti koncu septembra, niso prijeli, ker se ne jemljejo resno v zadostni meri," je v soboto opozoril premier Janez Janša.