Simetrala je že skoraj poravnana. Maribor-Ljubljana-Koper. Baščaršija, kultna restavracija, v kateri najglasneje bije družabno srce mariborske Poštne ulice, je odprla svojo izpostavo v Ljubljani. Tam, kjer so jo mislili že davno, a takrat niso našli primerne lokacije, zato je družina Marković prestolnico za nekaj časa preskočila in odprla restavracijo v Kopru, mariborsko Sarajevo pa preimenovala in poenotila s preostankom verige.
Trubarjeva cesta 52 je naslov ljubljanske izpostave, elegantno nameščene na prestižni lokaciji ob Ljubljanici. Odprtje restavracije s tradicionalno bosansko hrano se je zgodilo zelo v baščaršijskem duhu - srčno, bučno, v družbi prijateljev, podpornikov in novih simpatizerjev. Tradicionalno se v Baščaršijo zaljubi tudi nekaj znanih obrazov, tako je novi zgodbi srečno pot zaželel tudi ljubljanski župan Zoran Janković, ki je prišel v družbi sina Jureta Jankovića. Duhovita provokacija z zeleno majico seveda ni ostala neopažena.
Uživala je tudi igralka Tanja Ribič, navdušena nad pristnim ambientom. Njen Branko Đurić Đuro je ta večer imel predstavo, a je druščino pozdravil preko videoposnetka.
Za glasbeno čarovnijo so poskrbeli Platin, Vlado Kreslin, Saša Olenjuk in tamburaši iz Novega Sada, globoko pod kožo je šel nastop legendarnega Ibrice Jusića, ki je pripotoval iz Dubrovnika, da je zapel sevdalinki, Emino in Tebi majko misli lete, ki sta lastnici Zekiri Marković še posebej ljubi. Odprtje je z obiskom pozdravil tudi veleposlanik Bosne in Hercegovine dr. Milorad Živković.
Ponudba je enaka kot v Mariboru in Kopru, cene takšne kot v Kopru, nekaj nižje so lokalpatriotsko prihranili za domači Maribor. Tudi nad to restavracijo bdi Aljoša Marković, mlada in zanosa polna nova sila Baščaršije.
Tri leta na Londonski šoli za ekonomske in politične vede in magistrski študij na cambriški univerzi so za njim, a kri ni voda. In v njegovi tečejo gostoljubje, predanost in podjetnost njegovih staršev, Zekire in Saše Markovića, ki sta zgodbo o Baščaršiji spisala, zdaj pa mu vodenje prepustila.
Tudi podoba ljubljanske izpostave je delo bosanskega umetnika Dragana Gačnika, ki ga je navdihnila preprosta, iskrena, lepa domačnost Bosne in Hercegovine.
Kadrovsko ostajajo zvesti preverjeni formuli, zaposlene iščejo izključno v BiH. Šarmantni duh mariborske Poštne se tako še naprej širi po državi in zdaj s svojim nalezljivim nasmehom osvaja tudi Ljubljančane.