Slovenska državljana, trgovca z drogo, končala za rešetkami ameriškega zapora

Slovenska državljana bosta zaradi trgovine z drogo za več let pristala v ameriškem zaporu. Fotografija je simbolna.
Slovenska državljana bosta zaradi trgovine z drogo za več let pristala v ameriškem zaporu. Fotografija je simbolna.
Janko Rath
Datum 2. april 2025 06:00
Čas branja 6 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗
Dva slovenska državljana, Gorazd Filimonović in Gašper Urbanc, sta bila na newyorškem sodišču obsojena na 10 in 13 let zapora zaradi tihotapljenja kar 400 kilogramov heroina! Ameriški tožilci so razkrili, da sta se hvalila s povezavami v kriminalnem podzemlju in organizirala distribucijo mamil po Evropi in ZDA. Kljub poskusom, da bi preprečila izročitev, sta bila na koncu predana ameriškim oblastem.

 V članku še izveste:
🔹 Kako sta bila aretirana v tajni operaciji DEA in Interpola.
🔹 Katere metode tihotapljenja sta uporabljala.
🔹 Zakaj Avstrija njunih pajdašev ni izročila ZDA.
🔹 Koliko bi lahko zaslužila s prodajo heroina v New Yorku.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
56%
386 glasov
Samo enkrat.
14%
98 glasov
Še nikoli.
23%
157 glasov
Ne znam plavati.
6%
44 glasov
Skupaj glasov: 685