
Radvanjsko tržnico je dolga leta organiziralo Turistično društvo Radvanje, zdaj pa deluje pod okriljem Mestnih nepremičnin, ki skrbijo za vse mariborske tržnice. Trenutno na tržnici deluje 25 pogodbenih prodajalcev, ki ponujajo lokalno zelenjavo, sadje, izdelke iz aronije, jajca, med, sokove, žgane pijače, testenine, kruh, pekovske izdelke, meso in mlečne izdelke. Enkrat mesečno ponudbo popestrijo grško oljčno olje in olive.
To soboto, 8. februarja, bo na Radvanjski tržnici praznični dan, hkrati pa se bo začela tudi nova dodatna ponudba. Na tržnico bo pripeljal Japka mobil z dobrotami ekoloških kmetij, predvsem slovenskih: žita, moke, liofilizirano sadje, suho sadje in oreški, čaji, zelišča, čokolada, piškoti, namazi, sokovi, olja, kosmiči, granole ter ekološka čistila na rinfuzo – vse za dom brez odpadkov.

Med 10. in 11. uro pripravljajo tudi kulturni program v poklon slovenski besedi. Gledališka igralka Irena Mihelič bo recitirala Prešernove pesmi Povodni mož, Dohtar, Učenec in O, Vrba. V sodelovanju z Večgeneracijskim centrom VGC+ Srce Štajerske bo nastopila tudi skupina Migeci Toti DCA s plesom line dance.
Dodatna ponudba Zelene japke, trgovine brez plastične embalaže, bo odslej na voljo vsako soboto, tokrat prvič. "Naša prva sobota na tržnici Radvanje bo v prazničnem vzdušju, za vse naslednje pa bomo vedno pripravili kaj zanimivega: pokušnje, mletje žit, izdelavo kosmičev, stiskanje olj, recepte in nasvete naših partnerjev in strokovnjakov," je povedala Iris Magajna, predsednica Društva Pupilam, ki upravlja trgovino Zelena japka. Ta sicer deluje na Mali tržnici v Mariboru in je prva zero-waste trgovina brez plastične embalaže za enkratno uporabo na Štajerskem in druga takšna v Sloveniji. V tej trgovini embalažo tudi reciklirajo. Letno operejo in sterilizirajo za ponovno uporabo približno 40.000 steklenih kozarcev in steklenic s pokrovi. Pri tem jim pomagajo prostovoljci.
