Zastekljena terasa je vsekakor rešitev za tiste, ki radi uživajo "na prostem" v vseh letnih časih in ne glede na vremenske razmere. Izdelava in montaža strešnih sistemov iz podpornih kovinskih profilov in steklenih elementov se lahko izvede hitro in brez večjih strukturnih naporov. Poleg tega so lahko stekleni strešni sistemi tudi modularne oblike. To pomeni, da je stekleno streho mogoče postopoma širiti in prilagajati lastnim potrebam.
Steklena streha, stena ali kar zimski vrt
Dodatno zaščito pred hladnim vetrom zagotavljajo steklene stene, ki imajo funkcijo drsnih elementov, kar pomeni, da jih je mogoče enostavno zložiti ob steno, ko jih ne potrebujemo. Lahko pa se odločimo tudi za fiksno zasteklitev, ki se ujema z zasteklitvijo na strehi. Tretja možnost je celotna zasteklitev v obliki zimskega vrta. Prednost slednje je, da imamo zunanjo dnevno sobo na voljo v vseh letnih časih, tudi pozimi, ko za ogrevanje poskrbi terasni grelnik ali kakšna druga mobilna grelna naprava. Nadomestno ogrevanje je zaželeno, saj toplotna izolacija zastekljenega strešnega sistema ni primerljiva denimo s toplotno izolacijo zimskega vrta. V zelo mrzlih dneh zato ščiti le v omejenem obsegu. Zastekljene terase pa niso primerne samo za posedanje, ampak nudijo primerno zaščito za rastline, ki jih moramo zaradi mraza umakniti iz zunanjih prostorov.
Jadra za senco
Bivanje pod stekleno streho je še posebej prijetno spomladi, ko sonce vedno bolj greje, pa tudi pozno jeseni, ko se noči daljšajo, a so zunanje temperature še vedno prijetne. V toplejših dneh, predvsem v poletnih mesecih, se temperature pod stekleno streho močno dvignejo zaradi učinka toplogrednih plinov. Takrat je priporočljivo, da pod streho obesimo platna v obliki jader, ki bodo nudile dovolj sence in preprečile pregrevanje.