Tereza Poljanič je hrano začela raziskovati zaradi bolezni mame

Katja Štingl
05.03.2019 06:34
Je eno prepoznavnejših imen med slovenskimi kulinaričnimi blogerji in se je spomnimo tudi s televizijskih ekranov, kjer vodi svojo oddajo Zdravo, Tereza! Njena kulinarika se vrti okrog svežih lokalnih sestavin, preproste in zdrave hrane, ki je ljudem tudi cenovno dostopna, svoje ideje, recepte in nasvete pa deli z vami na delavnicah, v knjigah in na blogu Teresamisu ter ima svojo linijo izdelkov Tereza's Choice.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Dan Ax
Matthewu Kenneyu
“Kuharske knjige, razmetane po tleh, popackane s pirino moko, porisani listi, ki dišijo po kokosovem olju, iz računalnika glasno žvižga gangsterska glasba, tri mokre krpe na tleh in dve na pultu dobivajo skrb vzbujajoč vonj, prstni odtisi po vseh možnih ročkah …”
“Neurejena kuhinja je vesela in živa kuhinja!”
“V družini smo imeli težko obdobje. Mami je zbolela za rakom na dojki in sprememba prehrane je bila nujno potrebna. Kuhinja je postala moj raziskovalni prostor, popolnoma me je prevzela, saj sem spoznala, kakšne neomejene možnosti mi ponuja. Začela sem se poglabljati v pomen zdrave prehrane in s tem se je v meni zbudila strast, ki mi še danes pomeni izziv,”
Barbre Drnač

Vračajo se stari običaji

“Ljudje imajo pogosto predsodke, da je zdrava kuhinja komplicirana, da je težko spremeniti navade, a v resnici je to zelo preprosto. Veliko naredimo že, če belo moko zamenjamo recimo s pirino, beli sladkor s kokosovim in da kupujemo sezonsko in lokalno,”
“Zanimivo je, da gre za postopke in kulinariko, ki so bili močno prisotni v slovenskem prostoru, to vse so počele že naše babice, pa je šlo malo v pozabo, sedaj pa se spet vrača. Iz domov se seli v prodajo, to je drugače, vsaj v tujini, pri nas se bo to dogajalo počasi. Govorim o fermentaciji, kombuči, vodnem in mlečnem kefirju, kislem kruhu z drožmi, takih stvareh. Na Novi Zelandiji imamo recimo deset vrst vodnih kefirjev,”
“Konec leta sem v Sloveniji organizirala dobrodelno delavnico fermentiranja, z gostom, alpinistom Vikijem Grošljem, saj smo vsa sredstva namenili prebivalcem Nepala po katastrofalnem potresu. Nahranili smo telesa z dobrimi bakterijami, ob tem pa naredili še dobro delo. Rada združujem svoje delo z dobrodelno noto.”

V tretji sezoni raziskovala Slovenijo

“Tako je. Obiskali smo kar nekaj skritih kotičkov, kjer pridelujejo ekološko hrano, in moram priznati, da sem spet na novo zaljubila v našo deželo. Nisem si mislila, da premoremo toliko superživil, ki jih imamo praktično pred nosom, poleg tega pa sem zelo vesela, da Slovenijo bogati toliko čudovitih ljudi, ki podpirajo biodinamično proizvodnjo. Hvaležna sem, da sem pridobila ogromno novega znanja.”
Članek je bil objavljen v reviji OBRAZI.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta