Kristjan Čeh v Münchnu osvojil srebrno medaljo v metu diska

STA
19.08.2022 00:00

Čeh je osvojil deseto slovensko odličje na 25. EP.

epa

Kristjan Čeh je v finalu evropskega prvenstva v atletiki v Münchnu v metu diska osvojil srebrno medaljo z 68,28 m. Z rekordom prvenstev, 69,78 m, je zmagal Litovec Mykolas Alekna. Čeh je osvojil deseto slovensko odličje na 25. EP. Podelitev medalj v tej disciplini bo v soboto ob 19.16.

Triindvajsetletni Čeh je naslov svetovnega prvaka za svoj prvi velik članski uspeh osvojil 20. julija v Eugenu, ko je z 71,13 metra dosegel tudi rekord prvenstev.

Rekord EP je Čeh v Münchnu postavil v sredinih kvalifikacijah z zgolj z enim metom, ko so mu namerili 69,06 metra. Tedaj je za več tri metre presegel konkurenco. Alekna, drugi na SP, je tokrat Čeha v finalu premagal in mu odvzel tudi rekord EP.