Redna javnomnenjska raziskava Vox populi, ki jo je za Večer in Dnevnik opravola Ninamedia med 15. in 17. septembrom, kaže, da se delež ljudi, ki zaradi širjenja koronavirusa niso zaskrbljeni, v primerjavi z marcem, ko je bila epidemija na vrhuncu, povečuje. Delež tistih, ki so odgovorili s "sploh nisem zaskrbljen" ali "nisem zaskrbljen", se je z marčevskih 13,3 odstotka ta mesec povečal na 27,2 odstotka. Zmanjšal pa se je odstotek "srednje zaskrbljenih", ki jih je bilo marca, a tudi ta mesec, največ. Marca jih je bilo skoraj 38 odstotkov, tokrat nekaj manj kot 30. Zmanjšal se je tudi odstotek tistih, ki so "precej zaskrbljeni" - z marčevskih 31,2 na septembrskih 22,1 odstotka. Se je pa za malenkost zvišal odstotek tistih, ki so "zelo zaskrbljeni" - s 17,5 na 20 odstotkov. Analiza pokaže, da je zaskrbljenost ne glede na dvige in spuste še naprej precej prisotna pri večini anketiranih (če upoštevamo precej in zelo zaskrbljene, teh je skupaj 42,1 odstotka), je pa pri drugih manjša kot pred pol leta. Bolj zaskrbljene so ženske, zaskrbljenost narašča s starostjo, najbolj zaskrbljeni so tisti, ki podpirajo Desus, SDS, SLS, NSi in SD, kar je razumljivo, saj imajo te stranke največji delež starejših volivcev. Najbolj zaskrbljeni so sicer tisti z najnižjo ali z najvišjo izobrazbo.
Vlada je bitko pri tistih, ki so še marca, aprila in maja ocenjevali, da so omejitveni ukrepi, ki jih izvršna oblast sprejema za zaščito pred širjenjem koronavirusa, ravno pravšnji, izgubila. Če je še marca, na začetku epidemije, tako ocenjevalo kar 70 odstotkov vprašanih, aprila pa rekordnih 75, je ta odstotek septembra zdrsnil na le še nekaj manj kot 45 odstotkov. Ob tem je treba pojasniti, da je bila anketa opravljena, tik preden je vlada sprejela nove omejitvene ukrepe.
Ne glede na to pa se odstotek tistih, ki sodijo, da so ukrepi pretirani, postopoma in vztrajno povečuje. Če jih je bilo še marca zanemarljivih 6,5 odstotka, se je razpoloženje že aprila bistveno spremenilo, saj jih je že 21,6 odstotka ocenjevalo kot "pretirane". Ta odstotek se je ta mesec dvignil na več kot četrtino, na 26,6 odstotka. Se pa je zanimiv preobrat zgodil pri tistih, ki vladne ukrepe ocenjujejo kot nezadostne. Marca jih je bilo nekaj več kot 16 odstotkov, nato so aprila in maja praktično izginili, ta mesec pa so se precej okrepili - 21,2 odstotka jih ocenjuje, da bi vlada morala okrepiti ukrepe.