Prihodki od oglaševanja tiskanih medijev padajo že več let, med večjimi časniki Marketing magazin v letnem pregledu poslovanja medijev izpostavlja Delo in Dnevnik s sedemodstotnim padcem prihodkov v letu 2020, Večer s 17-odstotnim padcem in Primorske novice z desetodstotnim padcem. Na drugi strani so se prihodki Mladine za deset odstotkov povečali.
Založniški hiši Adria media so se prihodki lani zmanjšali celo za 60 odstotkov, kar pa avtorji poročila pripisujejo prodaji ali umiku velikega dela njenega založniškega portfelja.
Televizije so imele lani v povprečju sedem odstotkov manj prihodkov kot leto prej, kar pri Marketing magazinu pripisujejo "zaspani" aktivnosti oglaševalcev na začetku krize, ko ni bilo jasno, kako bo ta vplivala na porabo. Izstopa 45-odstotni padec prihodkov Sport kluba, kjer pa je vzrok dejstvo, da so bili prenosi športnih dogodkov zamrznjeni oz. okrnjeni zaradi odpovedi tekem ali prvenstev.
Vsi prihodki vseh medijev, vključno z naročninami, lani znašali okoli 400 milijonov evrov
Vodilne radijske postaje so lani ustvarile okoli 15 odstotkov nižje prihodke kot v letu 2019. Med njimi je koronsko leto še najmanj prizadelo Radio Ognjišče z enoodstotnim padcem prihodkov ter Radio Slovenija s šestodstotnim padcem.
Kriza je najbolj prizadela ponudnike oglaševanja na prostem, ti so namreč utrpeli padec prihodkov za dobrih 22 odstotkov. Glede na zaporo države, omejitev gibanja in prepoved uporabe javnega prevoza je upad prihodkov logičen in "upravičen", pri čemer je pričakovati, da bodo podjetja velik del izgubljenega nadomestila že v letu 2021, piše v poročilu.
Pri Marketing magazinu ocenjujejo, da so vsi prihodki vseh medijev, vključno z naročninami, kot je denimo v primeru RTV Slovenija, lani znašali okoli 400 milijonov evrov. Nekatere je sicer težje oceniti zaradi številnih drugih dejavnosti ali prepletenosti podjetij, kjer se prihodki pretakajo iz enega povezanega podjetja v drugo, poleg tega oglaševalci zelo veliko denarja namenjajo za "digitalno" oglaševanje, o čemer je težko poročati.