Tudi v devetih mesecih skupaj je bil BDP v primerjavi z enakim obdobjem lani realno višji za 1,4 odstotka. Po desezoniranih podatkih, ki se uporabljajo za primerjave v EU, je bila medletna rast v tretjem trimesečju 1,0-odstotna, v četrtletni primerjavi pa 0,3-odstotna. V drugem četrtletju sta bili ti stopnji rasti pri 0,7 oz. 0,1 odstotka.
Kljub rahli pospešitvi glede na drugo trimesečje pa gospodarska dinamika ostaja precej bolj umirjena kot ob koncu minulega leta in tudi še v začetku tega.
Medtem ko se je domača poraba v tretjem četrtletju predvsem zaradi občutnega padca investicij medletno malenkost zmanjšala, pa je pozitivno k BDP v višini 1,9 odstotne točke prispeval zunanjetrgovinski saldo. Medletna rast izvoza je namreč z 8,4 odstotka presegla rast uvoza, ki je bila pri 6,5 odstotka.
V devetih mesecih skupaj je bila medletna realna rast BDP z 1,4 odstotka blizu zadnjih napovedi domačih in mednarodnih ustanov za celoletno rast slovenskega gospodarstva. Te ocene so bile namreč v zadnjem času popravljene navzdol in so pri 1,5 odstotka.