
Volkswagnovi trgovci bodo letos iz te tovarne dobili od 400 do 500 primerkov tega družinskega velikana, kjer bo več možnosti za različne želje kupcev pri dodatni opremi. Pri predhodniku so namreč prodajali večinoma avtomobile iz zaloge, saj je bila transportna pot do Slovenije precej dolga. Novinec v Volkswagnovih vrstah ima sicer naziv, ki ga proizvajalec že nekaj časa uporablja na Kitajskem, a je ta zgrajen na podaljšani MQB-platformi in na voljo izključno za Evropo.
Tayron je na prvi pogled res podaljšana verzija tiguana, a so med njima vendarle opazne nekatere oblikovne razlike. Motorni pokrov je nekoliko višji, spremenjeni so maska, sprednji odbijač in kolesne plastične obrobe, rahel oblikovni odmik pa se opazi tudi na zadnjem delu. Izpostaviti velja, da imajo pri zadnjih lučeh vse različice modela vgrajen modul, ki se v obliki neprekinjenega prečnega pasu razteza skozi celotno širino zadka, medtem ko rdeče osvetljen logotip deluje kot samostojni element. Prav tako je osvetljen tudi logotip znamke na sprednjem delu, žarometi pa so že v osnovni verziji opremljeni z LED-tehnologijo (matrični HD-žarometi so za doplačilo).

V dolžino tayron meri 4,77 metra in je od predhodnika za devet centimetrov daljši, od aktualnega tiguana pa za kar 22 centimetrov. Razdalja med sprednjo in zadnjo osjo je 2,79 metra. Tayron je v osnovi na voljo kot petsedežnik, za doplačilo pa dodajo še dva sedeža v tretjo vrsto, ki se v nekaj potezah pospravita v dno. Prtljažnik meri 885 litrov (tiguan jih ima 652), s podrtimi zadnjimi sedeži volumen lahko naraste na 2090 litrov, z uporabo dveh sedežev v tretji vrsti pa se prtljažni prostor skrči na 345 litrov. Priključni hibrid jih ima, zaradi elektrifikacije pogona, še nekoliko manj, in sicer osnovnih 705 oziroma maksimalnih 1915 litrov. Potniška kabina ne prinaša sprememb in je tako rekoč na las enaka kot v tiguanu.
Novinec v Volkswagnovi paleti bo na voljo kot 1.5 eTSI s 110 kilovati moči, v kombinaciji s sedemstopenjskim DSG ali kot priključni hibrid s 150 oziroma 200 kilovati sistemske moči. Slednjemu pripada še baterija s kapaciteto 19,4 kWh, kar naj bi zadoščalo za 100 električnih kilometrov. 1.5 eTSI lahko dobi dodatna sedeža, med tem ko je PHEV izključno petsedežnik. Tu sta še običajna dvolitrska TSI-motorja s 150 in 195 kilovati ter s štirikolesnim 4Motion pogonom, izbor dizelskega pogona pa je omejen zgolj na dvolitrska štirivaljnika s 110 in 142 kilovati. Slednji je serijsko povezan s štirikolesnim pogonom 4Motion. Tako kot nekateri drugi predstavniki te znamke, ima tudi tayron možnost izbire elektronskega uravnavanja podvozja (DCC Pro), tovarna lahko nanj namesti vlečno kljuko (do 2500 kg), obenem pa je ta opremljen tudi s celotnim naborom varnostnih in asistenčnih sistemov.
S cenovnega vidika je tayron seveda nekoliko dražji od tiguana. Začetna cena se začne pri 42 tisoč evrih, čeprav vodilni pri Volkswagnu predvidevajo, da bo kupce najbolj pritegnila bogato opremljena R-Line izvedba, katere vstopna cena znaša najmanj 49 tisočakov.