Kot pravi Mojca Meško, ki je na občini zadolžena za razvojne projekte, bodo s projektom Tek za pokal Ravnega polja zagotovo nagovorili vse več športnih navdušencev. "Občina to snuje s Športno zvezo Kidričevo. Trasirali bomo progi v dolžini petih oziroma desetih kilometrov. Začetek bo pri športni dvorani v Kidričevem, potekali bosta po naravnem okolju do gramoznice Pleterje. Tam se bosta pet- in desetkilometrska tekaška proga razšli, tekači pa bodo izbrali tisto, ki jim je v danem trenutku bližja oziroma jo bodo zmogli preteči," razlaga Meškova. Postavili bodo označevalne table, poskrbeli za promocijo športnih programov, in da bosta progi, ki se vijeta po Dravskem polju, vedno lepo vzdrževani in primerni za tek, še napovedujejo v občini in ocenjujejo, da bodo v prihodnje zagotovo vabili tudi na kak maraton.
Z drugim projektom, Lazaret, bodo segli v zgodovino, poleg občine pa v njem sodelujejo Talum, zavod Nazaj na konja in Ustanova v objemu skupnosti. "Projekt bo vizualiziral vojaško bolnišnico in taborišče v Strnišču v času prve svetovne vojne. Z njim obujamo polpreteklo zgodovino iz obdobja, ko sta bila v Kidričevem vojaška bolnišnica in taborišče. Odločili smo se za virtualno predstavitev Strnišča med prvo svetovno vojno, danes so to naselja Kidričevo, del Njiverc in del industrijske cone Taluma. Prikazali bomo območje barak, skupaj jih je bilo kar 295, v njih pa je bilo prostora za več kot 14 tisoč postelj. Po koncu vojne so barake nudile zatočišče beguncem s Primorskega in iz Istre, v kasnejših letih pa tudi ruskim beguncem. V zadnjih letih smo zbrali veliko gradiva, tehnologija pa nam omogoča zelo doživeto ponazoritev takratnega časa," razlaga Meškova.
Prepričana je, da bo virtualni sprehod skozi taborišče in bolnišnico pritegnil mnoge, ki jih zanima naša preteklost. "Poučna predstavitev zgodovine se prepleta z arhitekturo in nam predstavlja velikost takratnega območja. Pri tem projektu sodelujemo tudi s člani DPD Svoboda Kidričevo, ki imajo veliko gradiva iz časa prve svetovne vojne," dodaja.