Maribor - Rosenborg 1:3, vijoličasti nemočni proti Norvežanom, čaka jih težka naloga

A.L., M.D.
07.08.2019 15:48

V Ljudskem vrtu sta se v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov pomerila Maribor in Rosenborg. Skandinavci so bili uspešnejši z 1:3.

Andrej Petelinšek

To ni bil večer vijoličastih. Prednjačili so Skandinavci, prvaki slovenskega prvenstva pa so v prvem od dveh srečanj igrali obrobno vlogo. Povratni obračun bo v torek, 13. avgusta on 19. uri.
Vsi goli so padli v drugem delu, Rosenborg je v 50. minuti v vodstvo popeljal Alexander Soederlund, isti igralec je v 64. minuti izid povišal, Marcos Tavares je v 70. minuti znižal, a že minuto pozneje so gosti prek Mika Jensena spet vodili z dvema goloma prednosti.
Dino Hotić je na novinarski konferenci pred dnevi dejal, da igralci že komaj čakajo na tekmo. Utrujenosti ni. "Utrujenost je lahko samo v glavi," je prepričan Hotić. Da gre na tekmo NK Maribor z željo po zmagi, pa je zatrdil Darko Milanič. Nasprotniku bodo nocoj skušali vsiliti svojo igro. "V nekih zadevah bomo morali biti uporni," je dejal in dodal, da bodo morali zaključevati svoje akcije.