Kakšna bo prihodnost desnega trojčka?

Odnosi med strankami NSi, SLS in Fokus so bili pri delitvi ministrskih mest na preizkušnji. 
Odnosi med strankami NSi, SLS in Fokus so bili pri delitvi ministrskih mest na preizkušnji. 
Saso Bizjak
Datum 4. junij 2026 05:00
Čas branja 5 min
Stranke v nekaterih občinah načrtujejo skupni nastop na lokalnih volitvah, o združevanju se še ne pogovarjajo. V koaliciji želijo zadevo z ministrskim mestom SLS pospraviti z mize, stranka bo dobila priložnost pri drugih funkcijah. 

V nadaljevanju preberite:

- Kaj predsednica SLS Tina Bregant, ki je ostala brez želenega ministrskega mesta, danes pravi o nadaljnjem sodelovanju med strankami desnega trojčka.

- V katerih občinah poleg mariborske se stranke trojčka že dogovarjajo o sodelovanju na lokalnih volitvah.

- Zakaj je združevanje strank desnega trojčka v tem mandatu malo verjetno.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Ste član oziroma članica katerega od sindikatov?
Da.
16%
107 glasov
Bil/a sem, a nisem več.
20%
130 glasov
Nisem, a podpiram sindikalno dejavnost.
30%
197 glasov
Nikoli nisem bil/a in tudi nikoli ne bom.
15%
98 glasov
Nisem zaposlen/a.
19%
122 glasov
Skupaj glasov: 654