Država je odkupila prvih pet stanovanj v Masarykovi. Kdaj bodo prišla na vrsto ostala?

Jana Juvan Jana Juvan
20.11.2024 18:31

Na ministrstvu za zdravje so podpisali prvih pet pogodb z lastniki stanovanj v Masarykovi ulici znotraj UKC Maribor. Upravni spor medtem teče dalje, preostali lastniki še čakajo na napredek v pogajanjih.

Dodaj med priljubljene.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj.
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Stavba v Masarykovi je le dobre štiri decimetre oddaljena od nove stolpnice mariborske onkologije.
Sašo Bizjak

Z ministrstva za zdravje so sporočili, da so podpisali prvih pet pogodb z lastniki stanovanj v Masarykovi ulici. To se je zgodilo po skoraj letu dni, odkar so se nekateri stanovalci stavbe v Masarykovi 24-26, ki stoji na območju UKC Maribor tik ob onkologiji, pritožili na gradbeno dovoljenje, ker njihove stavbe na ministrstvu niso predvideli za odkup pri projektu nadgradnje onkološkega oddelka. Zato se je gradnja vmes ustavila in zamuja za leto dni.   

(FOTO) Se bodo otroci lažje odprli robotu? Robotka Frida se seli na pediatrijo

Urad za nadzor, kakovost in investicije v zdravstvu (UNKIZ), ki na ministrstvu vodi projekt, ocenjuje, da "podpis teh pogodb predstavlja napredek v projektu širitve UKC Maribor, ki je namenjen zagotavljanju boljših zdravstvenih storitev za regijo in ustvarjanju optimalnih pogojev za delovanje zdravstvenega sistema." Znano pa je, da so lastniki teh petih stanovanj že poleti pristali na ceno, ki jo je ponujal UNKIZ, a so vse do današnjega dneva čakali na pogodbe.

Nadgradnja onkologije zamuja okoli leto dni.  
Andrej Petelinšek

Preostalih devet lastnikov medtem še naprej pričakuje višjo ceno, kot jo je določil cenilec UNKIZ. Stanovanja so pripravljeni prodati za 2000 evrov za kvadratni meter plus 36-odsotni pribitek za dobrovoljnost. Razkorak v ceni, ki jo ponuja država, naj bi znašal med 300 in 500 tisoč evri za vsa stanovanja. Celoten projekt nadgradnje onkologije pa je vreden okoli 65 milijonov evrov. 

Sašo Bizjak

"Pogajanja z ostalimi lastniki se nadaljujejo z željo po čim hitrejšem doseganju dogovorov," trdijo na ministrstvu za zdravje. Po naših podatkih do zdaj še ni bilo nobenih premikov. Odkar se je zamenjalo vodstvo UNKIZ, ko je Tomaž Pliberšek konec oktobra odstopil in ga je nasledil Ivan Osrečki, pogajalci države in stanovalcev še niso stopili v stik. Nadaljuje pa se upravni spor, ki so ga sprožili nekateri stanovalci. 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.