Sedaj, ko se zaradi preprečitve širjenja okužb odsvetuje izhode zlasti starejšim in drugim rizičnim skupinam, je povpraševanje po njeni storitvi seveda zelo naraslo. Še bolj, ko je njena prijateljica svojo pozitivno izkušnjo delila na facebooku. Večji trgovci namreč to storitev tudi zaračunajo. "Po tej objavi je bilo povpraševanje po dostavi res močno povečano," pravi vodja družinske trgovine. "Zjutraj poberem naročila, nato pa jih po 12. uri razvozim naročnikom. Peljem tudi do Zrkovcev ali na Ptuj. Na manjše trgovine, kot smo mi, se običajno obrnejo predvsem okoliški prebivalci, domačini." Dnevno oskrbi med 10 in 15 kupci.
Nobenih težav ni bilo z upoštevanjem navodil
Pri dostavi pa seveda poskrbi tudi za varnost – svojo in strank. "Vidim, da so stranke dobro informirane. Tako lahko poskrbimo za brezstično dostavo. Ker jim zaupam, ni nobenih težav niti pri plačilu, včasih kupnino nakažejo na tekoči račun, nekateri nastavijo denar v kuverti. Sama vestno uporabljam masko, rokavice in razkužilo. Tudi v trgovini smo kar se da poskrbeli za varnost zaposlenih in svojih strank. Že kmalu smo začeli delati z rokavicami in pri delu uporabljati razkužila. Pri blagajni smo namestili varnostno steklo, redno razkužujemo nakupovalne košarice in vozičke. Rokavice in razkužilo pa imajo na voljo tudi kupci, tako da se vsi počutimo varno," nove varnostne protokole razlaga Meiningerjeva. "Naše stranke moram res pohvaliti. Nismo imeli nobenega incidenta, o kakršnih poročajo iz nekaterih drugih trgovin. Vsi upoštevajo varnostno razdaljo, vsi se razkužijo. Minuli vikend, ko je bil obisk nekoliko večji, so počakali in vstopali posamično." Njihova prodajalna lahko namreč po novih pravilih hkrati sprejme največ deset ljudi. "Sem pač šla ven in poklepetala s strankami, da je čas malo hitreje minil," pove smeje.
Kvas spet na voljo
Največje povpraševanje je po osnovnih živilih. "Poleg moke, testenin, riža, sladkorja in soli nakupujejo v večjih količinah tudi salame in sir. Pa seveda toaletni papir in kvas. Ta je na začetku celo pošel, sedaj ga imamo ponovno v zalogi," zagotavlja in pojasni, da, kjer lahko, tudi pri dobavi sodelujejo z lokalnim okoljem. "Svežo zelenjavo nam zagotavljajo okoliški ponudniki. Kmetije Sužnik Nemšak, Vršič, Grušovnik in Ramuta, mesarija Blatnik, vrtnarstvo Tement, cvetličarna Maher so vse iz neposredne okolice, kruh in pekovske izdelke pa naročamo v pekarni Štern iz Hoč. Podpreti moramo lokalne pridelovalce. Če se sami ne bomo podpirali, kdo nas pa bo?" se sprašuje Meiningerjeva.
"Če se ponudniki ne bomo podpirali med seboj, kdo nas pa bo?"