Dario Varga in Ivo Godnič v glavni vlogi umetnika Baala - ta je necenzuriran, krvoločen in egocentričen.
Bertolta Brechta
»V našem Baalu se izrazito zrcali težava današnje mlade in tudi malce starejše generacije, in sicer to, da ne želi odrasti, se soočiti z odgovornostjo. Baal je fizično navezan na starše, na dom, tako zelo, da se kar ne odseli in postavi na lastne noge, skratka nesposoben je sprejeti odgovornost za lastno življenje,«
Taufer
»Res ne,«
»Mislim, da je Roza postavil dosti ostro ogledalo današnjemu času.«
Sarkazem v umetnosti je glavno področje
»Umetnost je lahko zelo družbeno odgovorna, ima funkcijo ustvarjanja boljšega in lepšega sveta, lahko pa je namenjena zgolj samoizražanju umetnika. Vedno sem bil na strani družbeno odgovorne umetnosti, ki se mi zdi pomemben element pri opozarjanju na določeno družbeno stanje in v tej igri je to precej izrazito. Veliko se dotikam tudi vprašanja svobode. Koliko smo sploh svobodni, kaj to pomeni za druge? Baala namreč vidim kot hipersvobodnega, tudi na račun škode drugih, zelo je sebičen,«
Roza,
»V umetnosti je to vedno nevarno področje in kot avtor pač tvegaš. Vemo, da humor sam po sebi ni vedno pozitiven in lahko prinaša globlja sporočila. Smejati se je sicer zdravo, a če je to norčevanje, če se smejemo na račun drugih, potem je vprašanje, koliko je to zdravo. Vsak pri sebi se bo odločil, kaj si bo dovolil videti.«
Ženske vloge igrajo moški
David Bowie
Aleksandra Pešuta - Shatzija
Vasko Atanasovski
»V tem okolju se počutim zelo domače, z Vitom sem že večkrat delal, prav tako s fanti iz gledališča, z Vaskom pa sodelujem prvič in je končno prišel čas, da še njemu malo kravžlam živce, saj se ima za naučiti kar precej dolgih pesmi,«
»Malo mi jih pa res,«
Članek je bil objavljen v reviji STOP.