Kar se je najprej zdelo kot zasilna rešitev, se je vsaj za zdaj izkazalo kot zadetek v polno. NBA-mehurček v Disneyjevem resortu je v celoti zaživel, izvrgel nove junake in tragične figure, poskrbel za nove nore poteze in neverjetne koše, pa tudi kakšnih manjših - kot pritoževanje košarkarjev nad hrano - in večjih spodrsljajev - izlet Loua Williamsa na pogreb, ki se je končal v striptiz baru - ni manjkalo. Ali ravnokar v ZDA gledamo, kako bo evropska košarka videti jeseni? Boštjan Nachbar, nekdanji NBA-jevec, zdaj pa generalni sekretar sindikata košarkarjev evrolige, verjame, da ne: "Zaenkrat ni takšnih načrtov. Se bo pa o tem več odločalo septembra, a bolj o spremembah lokacij ali terminov. Različica mehurčka pride v poštev le za kakšne končnice, celo sezono je nemogoče tako igrati. Nehumano je."
Hja, celo najbolj dominantna gora mišic v ligi LeBron James je pred dnevi izrazil: "Edina stvar, ki sem jo med karanteno pogrešal, je moja mama. Še nikdar ni preteklo toliko časa, da je ne bi videl." Pravila mehurčka se bodo z bližajočo se končnico kanček sprostila - vsak košarkar bo lahko na tekmo pripeljal gosta in otroka do višine 80 centimetrov. "Dosegaš standarde," se je Luka Dončić na twitterju takoj pošalil iz svojega 178 centimetrov visokega - oziroma za standarde NBA nizkega - soigralca.
Šale so pač sestavni del turobnega vsakdana v mehurčku, ki je po mnenju Nachbarja izhod v sili: "To ni bila želja ne igralcev ne vodij klubov ali lige ne medijev. A je bolje kot nič. Potrebno je bilo več kot 170 milijonov dolarjev, da so vse skupaj izpeljali. Igrati pred prazno dvorano z virtualnimi gledalci … Sami košarkarji niso navdušeni. Drugače trenutno res ne gre, a upam, da to ni prihodnost košarke."