Ni sanjski čas za poroke, pa vendarle ... čas za poroke končno spet je. Pandemične omejitve ostajajo, a so razrahljane vsaj do te mere, da si svoj dan najlepših sanj v pomladnih in poletnih mesecih lahko uresničite. Iščete navdih, kako ustvariti čim bolj romantično in prefinjeno vzdušje, v katerem bodo vaši skrbno izbrani gostje uživali in se počutili kot del vajine ljubezenske zgodbe? Imamo nekaj preprostih idej. Navdih boste vedno našli v cvetju. Še nikoli ni bila izbira cvetja tako velika in cvetličarji bolj mojstrsko izurjeni v pripravi dih jemajočih aranžmajev, ki še zdaleč niso samo na mizi. Ljubko, romantično, nežno in zasanjano so besede, ki naj vodijo okraševanje.
Pri šopkih, največ je majhnih bidermajerskih, je še zmeraj najbolj priljubljena vrtnica, modne so tudi kale, nekateri so zaljubljeni v sončnice. Poročni prstan, krog, ki obljublja večno ljubezen, ni več zgolj klasičen zlati obroček - mladi se odločajo za drugačne vrste žlahtne kovine, temu posvetijo veliko pozornosti, prstan zlatarju celo narišejo. Rumeno zlato že nekaj časa ni zelo modno, vse bolj priljubljena postaja platina, že nekaj let so zaželene tudi kombinacije kovin, dodan je kakšen briljant. Zanimivo je, da se napis, ki je po tradiciji vgraviran v notranjost prstana, na njem pa sta po navadi ime zakonca in datum poroke, pri sodobnih prstanih seli na zunanjost. Nekoliko drugače, vsekakor pa drzno.
Drugačne pa so tudi poročne torte. Še zmeraj gredo v nadstropja, kar je odvisno predvsem od števila svatov na poroki, vendar so slaščičarji na tem področju dali svoji domišljiji prosto pot in oblikujejo pravcate umetnine. Tako so nekatere torte videti kot darilne škatle v izrazitih, za klasične torte manj običajnih barvah, okrašene pa so lahko z letos silno modnimi pentljami, umetnim ali pravim cvetjem, prav tako sadjem.
Različni narodi poznajo različne poročne navade in običaje. Tudi Slovenci imamo kar nekaj napotkov, ki naj bi se jih držala ženin in nevesta, vendar mnogi v sodobnem svetu izgubljajo svoj pomen ali pa jih mladoporočenci ne upoštevajo več. Med običaji, ki še danes veljajo za obvezne, je gotovo metanje riža po poročnem obredu za bogastvo in otroke. Poleg tega velja, da se poročni prstan vedno nosi na prstancu leve roke, nesrečo pa prinese, če pade na tla. Za srečo v zakonu ženin naj ne bi videl neveste v poročni obleki prek poroko, nevesta pa naj ima na sebi nekaj novega, nekaj starega, nekaj izposojenega in nekaj modrega.
Hupanje na poroki ni namenjeno opozarjanju okolice, da se je nekdo poročil, ampak naj bi svatje z njim odganjali zle duhove. Ženin in nevesta zadnje noči pred poroko naj ne bi preživela skupaj, v novo domovanje mož svojo novopečeno ženo ponese čez prag. Če tega ne stori, ampak gre nevesta čez prag sama, v hišo ne sme stopiti z levo nogo, ampak z desno. Če zagleda mavrico, ko odhaja iz hiše, ima zagotovilo, da bo njen zakon trden in večen.