Podpredsednica ZDA Kamala Harris je na zadnji dan konvencije demokratov v Chicagu sprejela predsedniško nominacijo in nagovorila delegate in udeležence konvencije, ki je potekala od ponedeljka. Obljubila je, da bo predsednica vseh Američanov. Govor je bil zaznamovan z zunanjo politiko.
Začela je s svojo biografijo, navedla, da je hči priseljencev iz Indije in Jamajke. Pa kako je postala generalna tožilka in nato senatorka za Kalifornijo. Napovedala je, da si bo, če bo izvoljena, prizadevala za blaginjo srednjega razreda z znižanjem davkov in da bo upoštevala ustavna načela, vladavino prava, svobodne volitve in miren prenos oblasti. "Stopamo na novo pot naprej v prihodnost trdnega srednjega razreda, kar bo glavni cilj moje vlade. Ustvarili bomo gospodarstvo, kjer bo imel vsak enake možnosti za uspeh," je dejala.
Protikandidatu Donaldu Trumpu je ponovno očitala, da želi odpraviti pravico do splava. Obljubila je, da si bo prizadevala za njeno povrnitev na ravni celotne države in tudi za potrditev zakona o volilnih pravicah in zakona o utrditvi mejne varnosti, ki so ga republikanci v kongresu zavrnili, ker jih je k temu pozval Trump.
Pričakovano je bila deležna največjega aplavza, ko je govorila o Bližnjem vzhodu. Čeprav si, kot je dejala, prizadeva, da bi v Gazi prišlo do premirja, je bila jasna, da se bo vedno zavzemala za pravico Izraela do samoobrambe. "Prebivalci Izraela se ne smejo nikoli več soočiti z grozo, ki jo je teroristična organizacija Hamas povzročila 7. oktobra lani. Je pa to, kar se dogaja v Gazi, uničujoče. Toliko izgubljenih nedolžnih življenj. Razsežnosti trpljenja so srce parajoče. S predsednikom Bidnom želiva to vojno končati tako, da bo Izrael varen, talci izpuščeni, trpljenje končano, palestinsko ljudstvo pa da bo lahko uresničilo svojo pravico do dostojanstva, varnosti, svobode in samoodločbe," je bila naklonjena Izraelu.
Dejala je tudi, da ne bo oklevala s sprejetjem kakršnih koli ukrepov za obrambo pred Iranom in teroristi, ki jih ta islamska država podpira. "Ne bom podlegla tiranom in diktatorjem, kot je Kim Jong-un, ki podpirajo Trumpa, ker se ga zlahka manipulira z laskanjem in uslugami," je dodala. Nekateri analitiki so spričo tega dejali, da je na trenutke zvenela kot tradicionalna republikanka. Trump je v odzivu na Fox TV dejal, da bi lahko vse, kar obljublja, izpolnila že v zadnjih štirih letih.
S proizraelsko držo do vojne v Gazi je razočarala aktiviste, ki protestirajo za mir. Opozorili so, da s tem pod vprašaj postavlja zmago v ključnih zveznih državah. Propalestinski aktivisti, ki skušajo ameriško vlado prepričati o ustavitvi vojne v Gazi, so protestirali tudi v Chicagu. Del strankarskih delegatov, ki zastopa demokratske volivce, ki protestno niso podprli takratnega kandidata Bidna, pa je želel nagovoriti udeležence konvencije, a jim stranka tega ni dovolila, poročajo ameriški mediji. Po drugi strani sta bila med govorci na večdnevnem dogodku starša ameriškega državljana, zajetega med vdorom palestinskih borcev v Izrael 7. oktobra lani.
Pričakovano je bila največjega aplavza deležna, ko je govorila o Bližnjem vzhodu
Propalestinski demokratski volivci so se v času strankarskih volitev povezali v gibanje, ki pogojujejo svojo podporo s tem, da demokrati uvedejo embargo na izvoz orožja v Izrael in dosežejo premirje v Gazi. Ker temu Harrisova očitno ni dovolj naklonjena, postavlja pod vprašaj podporo najmanj 700 tisoč ljudi, ki so oddali takšno ali drugačno različico protestne glasovnice. Največ zagona je to protestno gibanje dobilo v Michiganu, kjer prebiva številna arabsko-ameriška skupnost, ravno ta zvezna država pa bo ena ključnih na novembrskih predsedniških volitvah. Ameriški mediji pišejo, da demokrati stavijo na to, da bi bila ponovna izvolitev Trumpa še večja katastrofa za Palestince.
Na zadnji dan konvencije, ki je po gledanosti presegla republikansko pred mesecem dni v Milwaukeeju, so se na odru znova zvrstili znani demokratski politiki, aktivisti in umetniki. Konvencije se je udeležilo tudi nekaj republikancev, ki nasprotujejo Trumpu. nekdanji republikanski kongresnik iz Illinoisa Adam Kinzinger je dejal, da republikanska stranka ne obstaja več, saj da je izdala konservativna načela človeku, ki mu je mar le zase.