Včeraj potrdili 666 okužb. Vlada na današnji seji predvidoma tudi o načrtu covidnih ukrepov

Asja Lednik
02.09.2021 10:01
V sredo so opravili 3611 testov PCR na okužbo z novim koronavirusom in pri tem potrdili 666 okužb, je objavil Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) na svoji spletni strani. Delež pozitivnih testov je bil 18,4 odstotka, to je za 1,8 odstotne točke manj kot dan poprej.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Fotografija je simbolična.
Sašo Bizjak

Sedemdnevno povprečje potrjenih primerov znaša 491, to je 23 več kot dan prej. 14-dnevna pojavnost okužb na 100.000 prebivalcev pa znaša 283, to je 13 okužb več kot dan prej.

Po oceni NIJZ je v državi trenutno 6045 aktivnih okužb, kar je 382 več kot dan prej.

V sredo so opravili tudi 20.368 hitrih antigenskih testov na okužbo z novim koronavirusom, katerih pozitivne rezultate potrjujejo še s PCR-testiranjem.

Vlada se bo na današnji redni seji seznanila tudi z aktualnimi epidemiološkimi razmerami po državi in pretresala ukrepe. Glede na napovedi je pričakovati, da bo na predlog svetovalne skupine za covid-19 predvidoma obravnavala tudi t. i. semafor oziroma načrt ukrepov za obvladovanje epidemije covida-19.

Svetovalna skupina za covid-19 pod vodstvom Mateje Logar je v ponedeljek pripravila predlog omejevalnih ukrepov glede na različne faze epidemije. Po neuradnih informacijah STA predlaga, da bi se v kriznih fazah širilo obvezno izpolnjevanje pogojev PCT (preboleli, cepljeni, testirani). Medtem pa si prizadevajo, da bi bile šole ves čas epidemije odprte.

Prehod v določene faze naj bi bil odvisen od števila hospitalizacij covidnih bolnikov, meje različnih faz pa naj bi sovpadale s strategijo za bolnišnično obravnavo covidnih bolnikov.

Dodatno spremenljivko glede na izkušnje pretekle jeseni povzroča začetek šolskega leta. Lani se je namreč v prvih 14 dneh po začetku novega šolskega leta število potrjenih okužb približno podvojilo. Letos na potek epidemije sicer vpliva razširjenost zelo kužne različice delta na eni in precepljenost dela prebivalstva na drugi strani.

V Sloveniji je z enim odmerkom cepiva proti covidu-19 cepljenih 992.258 oseb, kar predstavlja 47 odstotkov vseh prebivalcev.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta