Zaprti, odprti, zaprti, odprti … Vlada je svoje odločitve glede odpiranja in zapiranja posameznih dejavnosti v zadnjem obdobju brez posebnih utemeljitev (vsaj takšnih, ki bi bile znane splošni javnosti) sprejemala čez noč, kar se je zelo slikovito pokazalo pri obratovanju smučišč, ko so se na primer smučarji prejšnji teden spustili z vrha Mariborskega Pohorja, vendar so jih pristojni že po eni uri zaprosili, da smučišče zapustijo. "Ko sem se včeraj zvečer odpravil v posteljo, je še veljalo, da so smučišča odprta. Zjutraj, ko sem se zbudil, pa sem ugotovil, da se je nekdo čez noč odločil drugače," je tedaj za Večer zadeve pokomentiral direktor Marproma Bernard Majhenič.
Kot je znano, je vlada v soboto zvečer po zgolj štirih dneh zaprtja frizerskih salonov sporočila, da lahko od ponedeljka osem dni spet delujejo. Svoje nezadovoljstvo, da se ne strinjajo s takšnim načinom odločanja oziroma komuniciranja, so nekateri frizerji v zadnjih dneh izražali tudi na družbenih omrežjih. "Kako bi se počutili, ko ste osem dni v tednu delali po 14 ur, da ste lahko uredili vse stranke po 7 tednih zaprtja? V soboto ob 22. uri zvečer pa dobite informacijo, da lahko v ponedeljek spet delate. Tak način komunikacije je zelo težek pri načrtovanju dela, povzroča zmedo, dodatne pritiske in dodatno administracijo," razmere komentira Škarica in dodaja, da si želijo le, da jih pristojni na vladi obvestijo vsaj tri dni pred odprtjem, "da si lahko organiziramo urnike naročil in zaposlenih ter uredimo potrebno dokumentacijo".
"Tak način komuniciranja je nedopusten in žaljiv"
Poleg nenadnih vladnih odločitev je frizerje v zadnjih dneh razburil tudi zapis poslanke SDS Mojce Škrinjar, ki ga je delila na družbenem omrežju twitter. "Ubogi frizerji. Čez noč pride ukaz, da morajo v ponedeljek delati, oni pa vsi na Tenerifih," je dodala k zapisu Večerove novinarke, ki se je med drugim vprašala, ali ni pred nekaj dnevi Aleš Hojs na novinarski konferenci razlagal, da ne spreminjajo pravil čez noč. "Zakaj si poslanka gospa Mojca Škrinjar dovoli delati norca in se posmehovati ljudem, ki s svojimi rokami in vizijo razvijajamo svoj posel in s tem doprinesemo k razvoju gospodarstva, ne razumemo. Tak način komuniciranja je nedopusten in žaljiv. Frizerke in frizerji smo najprej ostali brez dohodka, nekateri izmed njih so v strahu čakali na državno pomoč, plačujejo najemnine za salone in stanovanja, komaj preživijo in niti pomislijo ne na Tenerife," zapis poslanke komentira Smiljan Škarica, predsednik sekcije Frizerjev in kozmetikov na Obrtno-podjetniški zbornici.
Kot je znano, je vlada sinoči z odlokom veljavne omejitve v trgovini in ponujanju storitev zaradi epidemije covida-19 podaljšala tudi v prvi teden novega leta. Od četrtka, 31. decembra, bodo tako lahko poleg trgovin z živili, tržnic, lekarn, prodajaln z medicinskimi in ortopedskimi pripomočki, kmetijskih prodajaln, bencinskih servisov, trafik in kioskov, finančnih storitev, pošt in dostavnih služb odprti tudi frizerski saloni.