(FOTO) Nesreče v gorah so vedno bolj absurdne, ljudje se v hribe podajajo nepripravljeni

V hribe se moramo odpraviti dovolj zgodaj. Planinci nad Kamniško Bistrico, kjer bo v soboto, 11. junija, potekal Dan slovenskih planincev in kamniških planin 
V hribe se moramo odpraviti dovolj zgodaj. Planinci nad Kamniško Bistrico, kjer bo v soboto, 11. junija, potekal Dan slovenskih planincev in kamniških planin 
Manca Ogrin
Datum 7. junij 2022 18:54
Čas branja 4 min
V Planinski zvezi Slovenije svetujejo, da se v hribe prvič podamo v okviru organizirane in strokovno vodene ture. Med organiziranimi izleti se je v zadnjih desetih letih zgodilo okoli 30 nesreč, kar je zelo malo, če vemo, da so gorski reševalci samo minuli vikend posredovali sedemnajstkrat.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Ste član oziroma članica katerega od sindikatov?
Da.
15%
39 glasov
Bil/a sem, a nisem več.
20%
52 glasov
Nisem, a podpiram sindikalno dejavnost.
30%
77 glasov
Nikoli nisem bil/a in tudi nikoli ne bom.
17%
44 glasov
Nisem zaposlen/a.
18%
47 glasov
Skupaj glasov: 259