Dnevnik načrtuje izčlenitev založniške dejavnosti

STA
26.06.2024 15:34

Za izčlenitev dela premoženja na novoustanovljeno hčerinsko družbo so se v Dnevniku odločili iz poslovnih in zakonskih razlogov, piše v delitvenem načrtu.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sašo Bizjak

Časopisna družba Dnevnik namerava izčleniti del premoženja ter ga prenesti na novo družbo, ki se bo ukvarjala z njeno osnovno dejavnostjo, to je izdajo tiskanih in elektronskih edicij. Imenovala se bo Dnevnik mediji in bo prevzela tudi vse Dnevnikove zaposlene, izhaja iz delitvenega načrta, danes objavljenega na spletnih straneh Ajpesa.

V postopku izčlenitve z ustanovitvijo nove družbe se bo del premoženja Dnevnika prenesel na novo družbo Dnevnik mediji, organizirano kot družba z omejeno odgovornostjo. Nova družba, ki bo prav tako imela sedež v Ljubljani, bo kot univerzalna pravna naslednica vstopila v vsa pravna razmerja v zvezi s prenesenim premoženjem.

Anketa o zadovoljstvu bralcev Večera, vaše mnenje šteje!

Nanjo se bodo tako prenesli Dnevnikova dejavnost izdaje tiskanih in elektronskih edicij ter celotno s tem povezano premoženje in obveznosti. Med drugim gre za edicije Dnevnik, Nedeljski Dnevnik in Razvedrilo, prav tako pa tudi oglasno trženje in trženje, kot tudi avtorske pravice, pogodbe o delu ter prodajne in druge pogodbe.

Za izčlenitev dela premoženja na novoustanovljeno hčerinsko družbo so se v Dnevniku odločili iz poslovnih in zakonskih razlogov, piše v delitvenem načrtu. Po izčlenitvi družba Dnevnik ne bo prenehala in bo obstajala še naprej.

Osnovni kapital Dnevnika pred izčlenitvijo znaša nekaj manj kot 1,4 milijona evrov in se zaradi izčlenitve ne bo zmanjšal. Osnovni kapital nove družbe bo znašal 7500 evrov.

Uprava Dnevnika, ki jo vodi Bojan Petan, se je v skladu z zakonom o sodelovanju delavcev pri upravljanju o teh načrtih že posvetovala tudi s svetom delavcev. Kot datum izčlenitve je v načrtu naveden 1. januar 2024.

Glavna dejavnost družbe Dnevnik je redno izdajanje dnevnega časopisa Dnevnik, ki je prvič izšel 2. julija 1951, takrat še z imenom Ljubljanski dnevnik. Pozneje je začela izdajati še druge edicije, med njimi tednik Nedeljski dnevnik. Konec leta 2023 je zaposlovala 105 delavcev, od teh 76 v uredništvih.

Dnevnik, ki se je leta 2020 namerava združiti z mariborsko družbo Časnik Večer, a je bil postopek nato ustavljen, je lani ustvaril 15,1 milijona evrov prihodkov od prodaje, kar je 7,5 odstotka več kot leto prej. Čisti dobiček se je ob tem povečal skoraj za štirikrat na nekaj manj kot 1,2 milijona evrov.

Največji lastnik Dnevnika je družba DZS s 35,11-odstotnim deležem, ki jo prav tako vodi Petan. Sledijo Styria Media International (25,74 odstotka), DZS Investicije (15,94 odstotka) in Delo Prodaja (10,35 odstotka).

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta