(FOTO) Kako je videti najbolj smrtonosen otok na svetu? Ob prihodu redke obiskovalce pričaka prizor iz nočne more

D.Ži
28.03.2025 09:37

Ribiči, ki delajo na celini, pravijo, da nikoli ne odplujejo na otok, saj bi to pomenilo njihovo gotovo smrt.

Dodaj med priljubljene.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj.
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Od daleč otok ni nič posebnega, a ima zelo nevarne prebivalce. 
Profimedia

Otok kač oziroma Ilha da Queimada Grande, ki leži približno 50 kilometrov od obale Brazilije, velja za enega najbolj nevarnih krajev na svetu, zato je obisk strogo prepovedan. Zaradi velike koncentracije smrtonosnih kač nosi naziv "najsmrtonosnejši otok na svetu".

Obisk otoka je turistom strogo prepovedan

Čeprav je otok velik le 0,43 kvadratnega kilometra, na njem živi kar ena kača na kvadratni meter. Te kače pripadajo vrsti modrasov, ki je zelo ogrožena. Njihova glavna prehrana so ptice, njihov ugriz pa je za človeka lahko smrtonosen v manj kot eni uri, poroča Metro.co.uk.

Ilha da Queimada Grande
Profimedia

Modrasi so na tem otoku bili prisotni že pred 11.000 leti, ko je rast nivoja morja v zadnjem ledenem obdobju otok ločila od kopnega. Strup teh kač je petkrat močnejši od strupa kopenskih vrst. Brazilska vlada je prepovedala dostop turistom, vendar obstajajo izjeme, kot so znanstveniki, pripadniki brazilske mornarice in izbrani novinarji.

Na otoku so se razmnožili modrasi. 
Profimedia

Na otoku živi med 2.000 in 4.000 kač

Novinarka Tara Brown, ki dela za televizijski kanal Nine News, je obiskala otok kač leta 2019. Čeprav so ji brazilski ribiči povedali, da je potovanje zelo nevarno, je dejala, da obstajajo legende o družinah, ki so tam umrle, piratih, ki so zakopali zaklad, in kačah, ki ga varujejo.

Strupeni domačini vas ne bodo prav nič veseli. 
Profimedia

Ribiči so dodali, da še nikoli niso odpluli na otok, saj bi to zagotovo pomenilo njihovo smrt. Ocenjujejo, da na otoku živi med 2.000 in 4.000 modrasov.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.