Bi moral poslanec, ki zapusti stranko, vrniti mandat? Da, pravi Rudi Moge. Kaj pa Dejan Kaloh, ki je odšel iz SDS?

Najprej sta iz SDS odšla poslanca Anže Logar in Eva Irgl, sledil jima je Mariborčan Dejan Kaloh. Do ustanovitve nove Logarjeve stranke so vsi trije nepovezani poslanci.
Najprej sta iz SDS odšla poslanca Anže Logar in Eva Irgl, sledil jima je Mariborčan Dejan Kaloh. Do ustanovitve nove Logarjeve stranke so vsi trije nepovezani poslanci.
Robert Balen

mst, va

Datum 6. november 2024 04:00
Čas branja 4 min
Trije še sveži odhodi iz SDS: Anžeta Logarja, Eve Irgl in Dejana Kaloha, so pogreli dilemo, ali prestop/izstop v času med enimi in drugimi volitvami zahteva vrnitev poslanskega mandata.

Svoje poglede za Večer soočata eden od izstopnikov, prej poslanec SDS, trenutno nepovezani Dejan Kaloh, in nekdanji poslanec Rudolf Moge, po naključju sta oba Mariborčana. 
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Ste član oziroma članica katerega od sindikatov?
Da.
17%
24 glasov
Bil/a sem, a nisem več.
16%
22 glasov
Nisem, a podpiram sindikalno dejavnost.
32%
45 glasov
Nikoli nisem bil/a in tudi nikoli ne bom.
19%
26 glasov
Nisem zaposlen/a.
16%
23 glasov
Skupaj glasov: 140