Iz ljubljanskega okrožnega sodišča so sporočili, da je v zvezi z nestrinjanjem preiskovalne sodnice Okrožnega sodišča v Ljubljani s predlogom državne tožilke za odreditev pripora zoper osumljenega Zlatana Ćordića izvenobravnavni senat v petek odločil, da se predlog državne tožilke zavrne in se pripor zoper osumljenega ne odredi.
"Senat namreč ugotavlja, da ni podana verjetnost na ravni utemeljenega suma, da je osumljeni storil očitano kaznivo dejanje, ki je predpogoj za odreditev pripora, ter se tako v presojanje obstoja pripornih razlogov niti ni spuščal," še pojasnjujejo na tožilstvu.
Kot je znano, Zlatan Čordić Zlatko, ki mu je po protestih in aretaciji pretekli teden tožilstvo očitalo sum kaznivega dejanja hujskanja upiranja in zanj zahtevalo pripor zaradi ponovitvene nevarnosti, tako ostaja na prostosti.
Zakaj je bil raper Zlatko pridržan?
Policisti so v odločbi o pridržanju, ki smo jo pridobili v uredništvu Večera, za raperja Zlatka zapisali, da ga sumijo storitve kaznivega dejanja hujskanja k upiranju. Sum utemeljujejo z ugotovitvijo, da je preko ozvočenja protestnike neprijavljenega shoda pozval, "da naj ponovno zasedejo ulice v Ljubljani ter z gestikuliranjem z rokami (nakazal naj mu sledijo po ulici) hujskal k protipravnemu ravnanju, to je k nasilnemu upiranju in kršenju zakonitih odločb državnega organa, konkretno ukaza, danega s strani policije, da je neprijavljen javni shod ob 16.37 razpuščen ter da naj le-tega protestniki mirno zapustijo in naj ne kršijo javnega reda in miru".
Hkrati so policisti v odločbi še zapisali, da je bil Zlatko že sredo pred tem na protestu "neformalni vodja neprijavljenega shoda" in da je povedel množico protestnikov "do hujše kršitve javnega reda in miru".
"Zaradi opisanega stanja bi Zlatan Čordić, v kolikor bi ostal na prostosti, lahko nadaljeval oziroma ponovil zgoraj opisano kaznivo dejanje ali druga kazniva dejanja z elementi nasilja," so še zapisali policisti v odločbi.