Ste slišali za regeneracijske kisikove komore?

Urška Kereži
11.04.2019 06:02

Ko prvič poskusimo dihalne vaje, smo presenečeni, kako se sprostimo in napolnimo z energijo. Potem si lahko predstavljate, kako bi bilo, če bi uro in pol dihali čisti kisik.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Shutterstock

Znano je, da so ljudje že živeli tedne brez vode in mesece brez hrane, brez kisika pa bi se življenje končalo v trenutkih. Znanstveniki so ugotovili, da je prisotnost kisika v ozračju danes do trikrat manjša kot nekdaj in še vedno pospešeno upada. Ko se nivo kisika v telesu zniža, prične slabeti imunski sistem, poslabša se delovanje celic in ljudje tako postanemo dovzetni za bolezni.

Od regeneracije do razstrupljanja

Seveda obstaja več možnosti, da telo pridobi več kisika, a najvarnejša, najpreprostejša in najučinkovitejša je uporaba kisikovih komor, pri čemer se čisti kisik skozi kožne pore absorbira v telo in krvni obtok, kjer se neposredno prenese v telesne celice in tkiva. Zato se v komorah nanj "priklapljajo" vrhunski športniki, da lažje zmagujejo in okrevajo po poškodbah. Drugim pomagajo prebroditi bolezni, tretji se želijo sprostiti in odgnati stres, upočasniti staranje celic in kože ali iščejo pomoč za odpravo celulita in odvečnih kilogramov. Kisik je namreč gorivo za delovanje, in če ga je premalo, se posledice zrcalijo na telesu, najprej s slabim počutjem, nato z boleznijo. Pomlad je zagotovo idealna, da telo napolnite s kisikom, se regenerirate, razstrupite in upočasnite staranje celic.

Delovanje

Kisikova komora povezuje sodobne dosežke kisikovih terapij s stoletja znanimi blagodejnimi učinki turške savne in aromaterapije. "Ustvarja ionizirano parno kopel (pri temperaturi od 37 do 42 °C), med katero telo oskrbi z molekularnim (O2) in aktivnim kisikom ali ozonom (O3) ter po želji še z različnimi vodotopnimi terapevtskimi izdelki. Ker aktivira delovanje por in povzroča izdatno znojenje pri nizkih temperaturah, pospeši izločanje vode ter škodljivih snovi iz celic, vpliva na znižanje krvnega tlaka in holesterola, dviguje imunski sistem, odpravlja kronično utrujenost, pripomore k splošni sprostitvi ter regeneraciji mišičnega tkiva in notranjih organov, po 30 do 40 minutah pa se počutimo polni življenjske energije in telo je hvaležno še za vrsto pozitivnih učinkov že po prvi terapiji," pojasnjuje terapevt in maser profesionalnih in rekreativnih športnikv Uroš Boh.
Kontraindikacij ali nezaželenih reakcij, še posebej če med postopkom temperatura ostane pod 42 °C, praktično ni. Po tem se tudi razlikuje od turških in finskih kopeli ter savn, ki brez dovajanja kisika uporabljajo visoke temperature, zato pogosto ne ustrezajo določenim telesnim stanjem in zahtevajo predhodno posvetovanje z zdravnikom, še doda Boh.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta