(POGOVOR) Stanislav Krapuhin, kralj strelcev druge lige: Ko sem prejel klic iz Slovenije, nisem dolgo odlašal

Na lestvici strelcev ima napadalec Bistrice pred zadnjim krogom štiri gole več kot prvi zasledovalec, zato bo skoraj zagotovo osvojil naziv najboljšega strelca.
Na lestvici strelcev ima napadalec Bistrice pred zadnjim krogom štiri gole več kot prvi zasledovalec, zato bo skoraj zagotovo osvojil naziv najboljšega strelca.
NK Bistrica
Datum 23. maj 2025 06:30
Čas branja 7 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗
Čeprav so tudi v drugi slovenski nogometni ligi že okronali nove prvake in povratnike med prvoligaško druščino, pa vse trofeje v tej sezoni vendarle ne bodo romale v vrste Aluminija. Zasluge za to si lahko pripiše nekdanji šumar Stanislav Krapuhin, danes član Bistrice, ki je v deželo na sončni strani Alp prišel iz domače Rusije pred malo več kot letom dni. Danes je prvi na lestvici strelcev druge lige.

V nadaljevanju preberite:

- Kako se je ruski nogometaš znašel v Sloveniji.

- Kakšno vlogo je pri tem odigral trener Robert Pevnik.

- Zakaj se je v lanskem poletju iz Kidričevega preselil v Slovensko Bistrico.

- Kje so razlogi za njegov spomladanski preporod.

- Zakaj bi ga v Sloveniji mikalo igrati za Maribor, Olimpijo ali Celje.

- Kako se spomni slovenske reprezentance, ki je leta 2009 v dodatnih kvalifikacijah za SP razblinila ruske sanje.

- Kako se je kalil v akademiji slovitega Zenita in zakaj v Sankt Peterburgu ni dobil prave priložnosti v članski ekipi.

- Kako bo 27-letni napadalec preskočil iz druge lige v ligo prvakov.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Kaj vas najbolj moti na nogometnem svetovnem prvenstvu?
Preveč reprezentanc nastopa.
12%
62 glasov
Tekme v nočnem času.
10%
52 glasov
Odmori za osvežitev.
3%
17 glasov
Slovesnost pred vsako tekmo.
1%
3 glasov
Odnos ameriških oblasti do nekaterih ekip in posameznikov.
30%
159 glasov
Vse po malem ...
9%
47 glasov
Nič.
6%
31 glasov
Ne spremljam SP.
31%
165 glasov
Skupaj glasov: 536