Vojaki želijo pošteno plačilo za pripravljenost, individualne tožbe vložilo že 1200 pripadnikov Slovenske vojske

Predsednika Sindikata ministrstva za obrambo Marjan Lah in Sindikata vojakov Slovenije Gvido Novak novinarjem kažeta količino gradiva, potrebno za tožbo posameznega vojaka. 
Predsednika Sindikata ministrstva za obrambo Marjan Lah in Sindikata vojakov Slovenije Gvido Novak novinarjem kažeta količino gradiva, potrebno za tožbo posameznega vojaka. 
Timotej Milanov
Datum 25. oktober 2022 19:19
Čas branja 4 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗
V Sindikatu vojakov Slovenije in Sindikatu ministrstva za obrambo si že več kot deset let prizadevajo, da bi ministrstvo za obrambo vojakom čas pripravljenosti plačalo v višini celotne urne postavke za redno delo, medtem ko dobijo danes polovico manj. Tožbi pripadnika Slovenske vojske sta za primer straže ugodili tako Sodišče EU kot Vrhovno sodišče. V sindikatih so prepričani, da bi moralo biti enako plačane vse vrste pripravljenosti vojakov, od varovanja državne meje do usposabljanja, a se na ministrstvu s tem ne strinjajo. Individualne tožbe je vložilo že 1200 pripadnikov Slovenske vojske ...  
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Kako bi glasovali na morebitnem referendumu o zakonu o parlamentarni preiskavi, za katerega kritiki trdijo, da uvaja "politično policijo"?
Proti zakonu.
67%
447 glasov
Za zakon.
24%
159 glasov
Ne bi glasoval.
5%
31 glasov
Ne vem, me ne zanima.
5%
35 glasov
Skupaj glasov: 672