Sindikat kmetov dobil novega predsednika

Sindikat kmetov Slovenije bo odslej vodil dolgoletni kmetijski svetovalec Ivan Brodnjak.

Ivan Brodnjak
Ivan Brodnjak
Igor Napast

STA, VA

Datum 7. april 2026 18:17
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

V predstavitvi je kot svojo največjo nalogo izpostavil poenotenje kmetov in zagovarjanje skupnih ciljev, so po občnem zboru v Hajdošah sporočili iz sindikata. Brodnjak bo na položaju po 12 letih zamenjal Antona Medveda. Poleg Brodnjaka, ki je tudi član sveta Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije (KGZS), se je za predsedniško mesto potegoval še Janez Režek Muri, član Združenja slovenske kmečke iniciative.

Na občnem zboru so izvolili še tri podpredsednike, 13 predstavnikov regij, pet članov nadzornega in pet članov častnega razsodišča.

Za podpredsednike sindikata so bili izvoljeni dosedanji predsednik Medved, Andreja Hace in Boris Orešek.

Kot so še sporočili iz sindikata, so na občnem zboru po zelo burni razpravi oblikovali 15 sklepov, ki jih bo sindikat posredoval ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Sindikat bo zahteval čim hitrejše reševanje aktualne problematike. "Kmetijstvo je najpomembnejši steber prehranske varnosti državljanov. V luči vojn, ekonomske in politične nestabilnosti v svetu pa se moramo zavedati, da je lastna preskrba s hrano osnova za življenje in neodvisnost države," so sporočili.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ali bi moral poslanec Resnice Boris Mijič zaradi spornega poslovanja odstopiti?
Da, in to takoj.
81%
149 glasov
Samo v primeru obsodbe.
9%
16 glasov
Ne.
8%
14 glasov
Ne vem, ne poznam podrobnosti.
3%
6 glasov
Skupaj glasov: 185