Podnebne spremembe: Bi se lahko italijanski scenarij ponovil pri nas?

Ana Lah Ana Lah
06.07.2022 05:10
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
V zadnjem obdobju taljenje ledenikov poteka hitreje, kot je pričakovano,
zato se tudi dogajajo takšne tragedije
kot v Dolomitih.
V zadnjem obdobju taljenje ledenikov poteka hitreje, kot je pričakovano, zato se tudi dogajajo takšne tragedije kot v Dolomitih.
REUTERS
Na gori Marmolada v italijanskih Dolomitih se je v nedeljo odlomil del ledenika in sprožil plaz. Umrlo je najmanj sedem ljudi, upanja za 13 pogrešanih, ki jih reševalci zaradi nevarnosti dodatnega lomljenja ledenika iščejo le s preleti helikopterjev in brezpilotnih letalnikov, tako rekoč ni več. "Dan pred nesrečo so na tem območju izmerili kar 10 stopinj Celzija, ledenik pa je v zadnjih 80 letih izgubil 80 odstotkov svoje mase. Ledeniki se talijo že dalj časa, v zadnjem obdobju pa taljenje poteka hitreje, kot je pričakovano, zato se tudi dogajajo takšne tragedije," razlaga okoljski in družbeni aktivist Saša Kralj ​iz spletnega medija Rdeča pesa, ki je trenutno na izmenjavi v Italiji in opravlja prakso pri italijanskem sindikatu ADL Cobas. Medij Rdeča pesa je sicer v ponedeljkovi objavi opozoril, da bi se medijski diskurz bolj kot z žrtvami in njihovimi družinami moral ukvarjati z jasnim poročanjem o vzrokih teh tragedij, ki so direktne posledice podnebnega segrevanja.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta