(PISMO BRALKE) Adijo, demokracija

Ne moremo zaupati ljudem brez vrednot, ljudem, ki jim je laganje normalen vzorec vedenja.

Glavna fotografija članka:(PISMO BRALKE) Adijo, demokracija
Državni Zbor

DR

Datum 29. maj 2026 05:00
Čas branja 2 min

"Vest. Zavest o moralni vrednosti lastnega ravnanja, mišljenja, ki vzbuja občutek moralne odgovornosti." (SSKJ)

SDS ni zmagala na volitvah. Demokrati, vaša prevara je najnižja od najnižjega. Vso Slovenijo ste dnevno prepričevali, stali ste za svojim lažnivim šefom (ki sploh ni bil izvoljen), ko je histerično zatrjeval, da z Janšo pa ne boste šli.

In zdaj smo tam. Demokrati, Resnica, podpirate diktaturo z avtokratskim vodjo. Najprej zakon za bankrot, nato sledijo številni napovedani ukrepi, uničevanje javnega zdravstva, šolstva, kulture, znanosti, civilne družbe, medijev. Sprejemate odgovornost za razgradnjo socialne države, za pot navzdol, v mračnjaštvo in temo.

Dobili smo izbor korumpiranih, primitivnih, nadutih, pohlepnih. Na vrh ste priplavali kot pristaniške smeti. Ampak tudi te je vedno možno odstraniti.

Ne moremo zaupati vladi, ki je nastala s prevaro. Ne moremo zaupati ljudem brez vrednot, ljudem, ki jim je laganje normalen vzorec vedenja. Nočemo, da nam državo vodijo lažnivci, nočemo, da se norčujete iz nas. Nočemo take Slovenije. In zato se bomo borili, da čim prej ustavimo ta uničevalni pohod, ki ste ga s prevaro omogočili Janezu Janši.

Bojana Kozak, Ljubljana

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Na kateri televiziji primarno spremljate poročila?
Na TV Slovenija.
41%
239 glasov
Na Pop TV.
20%
116 glasov
Na Kanalu A.
1%
3 glasov
Na Planet TV.
11%
64 glasov
Na drugi slovenski televiziji.
1%
6 glasov
Na tujih televizijah.
3%
18 glasov
Ne spremljam televizijskih poročil.
23%
132 glasov
Skupaj glasov: 578