(PERON ŠT. 16) Kolumna Marka Radmiloviča: En ka-ka Maribor! (Šampinjon)

Bilo je nekoč v ligi prvakov. 
Bilo je nekoč v ligi prvakov. 
Andrej Petelinšek
Datum 23. maj 2026 07:00
Čas branja 8 min
V nadaljevanju kolumne preberite: 

- To ni le komentar o športnem neuspehu NK Maribor, ampak o izgubi identitete mesta. Kaj ostane skupnosti, ko svoje simbole spremeni v blago?

- Od afere driska do prodaje kluba turškemu lastniku: Kako je klub iz lokalnega ponosa postal predmet neoliberalnega eksperimenta – in zakaj peto mesto na lestvici pomeni veliko več kot le športni neuspeh?

- Je vizija drugačnega nogometa možna? Manj kapitala, več skupnosti, več lokalnega ponosa. Od Green Bay Packers do Bodø/Glimta avtor pokaže, da alternative vendarle obstajajo.

- Je prihodnost NK Maribora res v “koraku nazaj” – in ali je mogoče klub rešiti prav tako, da znova postane del mesta, ne pa produkt na trgu?
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Na kateri televiziji primarno spremljate poročila?
Na TV Slovenija.
41%
194 glasov
Na Pop TV.
20%
96 glasov
Na Kanalu A.
0%
1 glasov
Na Planet TV.
11%
52 glasov
Na drugi slovenski televiziji.
1%
5 glasov
Na tujih televizijah.
3%
16 glasov
Ne spremljam televizijskih poročil.
23%
108 glasov
Skupaj glasov: 472