Ljudski vrt. Tribuna vzhod. Sektor E. 17. vrsta. 25. sedež. Malce poetično bi lahko dejal, da je to moj drugi dom. Kraj, kjer se počutim dobro, sem med svojimi, prostor, kjer dobivam energijo tudi za nekatere bolj naporne segmente svojega življenja. Tudi zaradi tega si bom tokrat dovolil zapisati nekaj odstavkov, ki ne bodo všeč dobremu delu mojih sorodnikov, prijateljev in znancev. Upam pa si trditi, da so mnogokrat vsaj v mislih mnogih od tistih okoli 4500 navijačev, kolikor je letošnje povprečje obiska na domačih tekmah NK Maribora, in pa tudi marsikaterega nogometnega navdušenca, ki na redni bazi zahaja na Fazanerijo, v Stožice, na Areno Z'dežele ali pa na kakšen drug nogometu namenjen športni objekt.
Ker je prav, da vsakdo najprej počisti pred svojim pragom, se bom najprej dotaknil situacije v našem, mariborskem okolju. In sicer akcije, katere napoved mi je dala motivacijo za pisanje pričujočega teksta. Na predlog finančnega koncerna Mastercard bodo na sobotnem večnem derbiju, med NK Maribor in NK Olimpija Ljubljana, na tako imenovanem družinskem sektorju na vzhodni tribuni Ljudskega vrta, skupaj "navijale" družine z otroki v zelenem in vijol’čnem. Gre za potezo, ki v veliki meri razvrednoti zdravo rivalstvo med dvema največjima slovenskima nogometnima kluboma, ki je precej odgovorno tudi za dvig kvalitete nogometa v našem okolju in za dvig obiskanosti derbijev. Otrok namreč res ni treba učiti, da po diktatu finančnega kapitala vzklikajo "mi se mamo radi", temveč jih je treba vzgajati v duhu podpore svojemu lokalnemu klubu, okolju, iz katerega izhajajo. To je namreč eden najboljših receptov za razvoj nogometa na lokalni ravni. Brez razvoja na lokalni, blokovski, vaški ravni bomo namreč težko preprečili, da bi na naših zelenicah prevladovali tuji odsluženi nogometaši, na tribunah pa posamezniki, odeti v barve najbogatejših svetovnih klubov.
Prodor "nogometne kulture", temelječe na mešanici gledališkega vzdušja, promocijskih prijemov iz repertoarja resničnostnih šovov in zmrdovanja nad organiziranimi navijači