Regijski projekt Celovita obnova vodovodnega sistema Spodnje Podravje je zaposloval tamkajšnje župane na včerajšnjem kolegiju. Dogovora, kako in kaj bo kdo financiral in kaj gradil, tudi tokrat ni. Se pa ve, da bodo o projektu še enkrat v zadnjih štirih letih govorili na izredni seji konec junija.
Po svoje, a (tudi) skupaj
Kot smo že poročali, je pet slovenskogoriških občin pretekli teden sporočilo, da se bodo ločeno od skupnega projekta prijavile na razpise za pridobitev evropskega denarja. A kot so poudarjali včeraj, ostajajo v skupnem projektu in iz njega nikakor ne izstopajo. Da bi pospešile pripravo projekta, so naredile samostojen korak, upajo pa, da jim bodo zdaj sledili še v vseh drugih spodnjepodravskih občinah in bodo s skupnim projektom posodobili že dotrajano vodovodno omrežje.
Jih bo voda naposled povezala?
Skoraj dve uri je potekala razprava o projektu, ki bolj razdružuje kot povezuje, a naj bi se v prihodnjih tednih vendarle zgodili premiki k zbližanju interesov. "Ko smo se v petih občinah z območja Slovenskih goric odločili, da prijavimo na evropske razpise svoj sklop investicije, nismo razmišljali o izstopu iz skupnega projekta. V njem ostajamo, a želimo, da se stvari naposled premaknejo in se začne delati."
Evropski denar je na voljo predvsem za celovite regijske projekte in s tem se že mudi
Urgenca še "v jami"
"Nimamo nobene informacije, da bi vlada oziroma ministrstvo za zdravje razmišljalo o preoblikovanju naše regijske Splošne bolnišnice Ptuj v negovalno bolnišnico. Še več, minister Tomaž Gantar je tovrstne informacije v več izjavah zanikal," je včeraj spodnjepodravskim županom povedala ptujska županja Nuška Gajšek. Dodala je, da se pri urgentnem centru nič ne dogaja, zato bodo predlagali skupni sestanek na ministrstvu za zdravje.