Kriza po nogometno: ko zaokroži "le" pol milijarde evrov

Borut Planinšič ml.
03.02.2019 21:18

V januarskem prestopnem roku se je spet obračal velik denar, a rekorderji iz Anglije so prvič po letu 2012 zapravili manj kot leto prej

Poslušaj
Christian Pulisic, Američan s koreninami na Jadranu, je januarski rekorder.
Reuters

Ni še povsem konec zimske nogometne tržnice. V Rusiji prestopni rok traja do 22. februarja, na Kitajskem še šest dni več, ne nazadnje ga imamo v Sloveniji - z našimi neprimerljivimi denarnimi zmožnostmi vred, seveda - do 15. februarja. Najbogatejša, nogometno najbolj privlačna Evropa pa je z njim končala 31. januarja opolnoči. In tokrat za čuda ni razmetavala, čeprav se je začelo bogato, z ameriško-hrvaškim "wunderkindom" iz Nemčije, 20-letnim Christianom Pulisicem.
Borussia iz Dortmunda ga je izbrskala kot 16-letnika. Postal je najmlajši tujec, ki je dal gol v bundesligi, najmlajši strelec Borussie v ligi prvakov, najmlajši kapetan ZDA. Ker je vzel tudi hrvaško državljanstvo, potni list EU je v nogometu pač najbolj koristen, so ga naši sosedje hoteli v reprezentanci. Njegov ded Mate Pulišić je z Oliba, otoka med Pagom in Silbo, in kdo bi si mislil, da lahko korenine z Oliba dve generaciji pozneje navržejo takega asa, ko pa na otoku po zadnjem popisu stalno živi vsega 120 prebivalcev. "Mali" je zavrnil kockaste, tudi Borussia je obupala nad tem, da bo podaljšal pogodbo, zato ga je raje bogato prodala: za 64 milijonov evrov ga je vzel Chelsea, čeprav ga do poletja pusti v Dortmundu.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.