(PISMO BRALCA) Zdrav duh v zdravem telesu

V Športnem društvu Center Maribor že desetletja vzgajamo vrhunske športnike na nivoju države.

Trener Aljaž Vogrinec in mladi telovadci ŠD Center Maribor
Trener Aljaž Vogrinec in mladi telovadci ŠD Center Maribor
Sašo Bizjak

DR

Datum 15. oktober 2025 05:30
Čas branja 2 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

V mesecu septembru sem se udeležil občnega zbora Športnega društva Center Maribor, nekdanjega TVD Partizan. Od vodstva društva, katerega član sem vse od leta 1967, sem dobil informacijo, da nimamo možnosti za prepotrebno širitev za delovanje društva, in to na lastnem zemljišču. Če bi po novem OPN-u organizirali natečaj, bi možnost širitve obstajala. Natečaj stane preko 100.000 evrov, društvo pa seveda za organizacijo natečaja tega denarja nima. Zato bi, v dobrobit razvoja mariborske gimnastike in zdravja občanov, rekreativcev, natečaj lahko finansirala občina.

Po vseh prostorskih kriterijih spada Športno društvo Center Maribor ob Mestnem parku s svojimi športnimi igrišči izključno v cono, namenjeno športu in rekreaciji. Na tem prostoru imamo tudi mestno zaklonišče, kar je trenutno tudi aktualno in zelo pomembno. Občinsko vodstvo baje celo želi, da bi se društvo s te lokacije odselilo, kar nikakor ne pride v poštev. To sem na občnem zboru osebno izpostavil. Vemo, da ima Mestna občina do te lokacije že nekaj časa vedno večje apetite. Društvo je v mestnem prostoru že pred leti izgubilo igrišče Partizan z orodji na prostem, ob Mladinski ulici, ki je sedaj predvideno za pozidavo, čeprav je bil na tem mestu vedno odprt prostor, namenjen športnim dejavnostim.

Vsi poznamo rek Zdrav duh v zdravem telesu. Da, potrebno je skrbeti za oboje, za ravnovesje duševnega in telesnega zdravja. Naše društvo ima opredeljeno pomembno vlogo pri vzgoji otrok celo po OPN-u. V Športnem društvu Center Maribor že desetletja vzgajamo vrhunske športnike na nivoju države. Tudi sam sem vodnik športne rekreacije starejših članov že skoraj 60 let in čutim veliko pripadnost društvu, ki v našem mestu skrbi za razvoj gimnastike ter zdrav način življenja mladine in starejših, kar bi moralo biti tudi v interesu občinskih oblastnikov. Rekreacija ni le tenis in kolesarjenje, za kar je v Mariboru zadnja leta dobro poskrbljeno. Prav bi bilo, da bi imeli enake vatle in posluh tudi za gimnastiko.

Mag. sc. kraj. arh. Niko Stare, Maribor

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Kolikokrat na dan si umijete zobe?
Enkrat, samo zjutraj.
13%
200 glasov
Samo zvečer, pred spanjem.
15%
233 glasov
Zjutraj in zvečer.
56%
850 glasov
Večkrat na dan.
15%
228 glasov
Skupaj glasov: 1511