
Naša bralka se je, potem ko ji Arriva na vprašanje ni odgovorila, obrnila na nas glede avtobusne postaje na lokaciji Radizel 63. Pravi, da je ta postaja samo izstopna, na vstopno v obratni smeri pa je treba hoditi več kot kilometer daleč. Bralka meni, da bi bilo smiselno, da bi na omenjeni lokaciji avtobusi ustavljali tudi za vstop v obratni smeri, torej v smeri Maribora. Ob tem izpostavlja, da v Hudourniški in bližnjih ulicah živijo večinoma starejši ljudje, ki več ne vozijo avtomobilov, in bi jim vstopna postaja veliko pomenila. Pobuda je logična: če je na neki lokaciji interes za izstop, je najbrž v enaki meri v obratni smeri interes za vstop. Zakaj to ni mogoče, ampak je treba na vstopno postajo drugam?

"Postajališče Radizel 63 je vzpostavljeno le v smeri iz Maribora. Na nasprotni strani ceste avtobusnega postajališča ni, saj nikoli ni bilo zgrajeno ali označeno. Postajališča so v domeni lokalne skupnosti. Če bo lokalna skupnost pristopila k izgradnji avtobusnega postajališča tudi na nasprotni strani cestišča in bo omogočeno varno ustavljanje avtobusov ter varen vstop in izstop potnikov, bo postajališče vključeno v vozni red," odgovarjajo v Arrivi.
"Realizacije žal ni bilo zaradi nestrinjanja z lastnikom zemljišča"

In kaj glede neobstoječe vstopne postaje na lokaciji Radizel 63 pravijo v lokalni skupnosti, torej občini Hoče - Slivnica? "Občina je v pretekih letih že imela predvideno izgradnjo nove avtobusne postaje. Realizacije pa žal ni bilo zaradi nestrinjanja z lastnikom zemljišča. Ta žal ni želel prodati dela svojega zemljišča," pravi župan Marko Soršak in dodaja, da se zavedajo, da je dostopanje za starejše morda oteženo, zato bodo "v prihodnjih mesecih pristopili k ureditvi Prostofera".
Postanite mestni inšpektor
Če imate vprašanje, pobudo ali predlog, nam lahko pišete na elektronski naslov mestniinspektor@vecer.com ali po klasični pošti na naslov Časnik Večer, Ulica slovenske osamosvojitve 2, 2504 Maribor, s pripisom Mestni inšpektor.
Ob tem pojasnimo, da projekt Prostofer omogoča brezplačne prevoze za starejše, opravljajo pa jih vozniki prostovoljci. Prostofer deluje že v 92 slovenskih občinah.
