(KOMENTAR) Maribor, mesto rekordov

Vsak šesti potrebuje pomoč, mesto pa potrjuje nove podražitve.
Vsak šesti potrebuje pomoč, mesto pa potrjuje nove podražitve.
Sašo Bizjak
Datum 29. maj 2026 15:39
Čas branja 3 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗
V nadaljevanju preberite:

- Mariborski mestni svet je v četrtek potrdil vrsto podražitev, toda vprašanje ni le, koliko dražje bo življenje, temveč tudi, zakaj podražitve postajajo nova stalnica.

- Katere storitve bodo po novem dražje in zakaj pomoč Rdečega križa na mariborskem območju prejema že okoli 30 tisoč ljudi.
- Zakaj Maribor po ocenah mestnih oblasti zaradi sistema financiranja občin izgublja več deset milijonov evrov letno.
- Kako podfinanciranje vpliva na investicije, infrastrukturo in socialne programe.
- Kaj mestni oblasti očitajo glede blaženja cen in vloge Javnega holdinga Maribor.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.
Varna prijava

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.
Kaj vas najbolj moti na nogometnem svetovnem prvenstvu?
Preveč reprezentanc nastopa.
12%
56 glasov
Tekme v nočnem času.
9%
44 glasov
Odmori za osvežitev.
3%
13 glasov
Slovesnost pred vsako tekmo.
1%
3 glasov
Odnos ameriških oblasti do nekaterih ekip in posameznikov.
28%
131 glasov
Vse po malem ...
9%
43 glasov
Nič.
6%
27 glasov
Ne spremljam SP.
32%
148 glasov
Skupaj glasov: 465