Kdo bo torej vodil mariborsko Dramo?

Novi umetniški vodja Drame SNG Maribor ni tako nov, v tej vlogi se je že preizkusil.

Diego de Brea
Diego de Brea
Andrej Petelinšek

P. V.

Datum 29. maj 2026 13:05
Čas branja 1 min

Komajda je bila še skrivnost, zdaj pa je črno na belem: po predčasni prekinitvi mandata umetniškega direktorja mariborske drame Aleksandra Popovskega bo večinoma že izdelan program do konca pripeljal Diego de Brea. Znan gledališki režiser, ki stalno sodeluje tudi s SNG Maribor - v tej sezoni smo lahko gledali Schillerjevo Marijo Stuart v njegovi režiji - je to nalogo že opravljal med letoma 2013 in 2015. Kot je na predstavitvi repertoarja za sezono 2026/2027 povedal direktor SNG Maribor Danilo Rošker, je Diego de Brea s svojo vizijo najbolj prepričal sedem članov igralskega ansambla, ki so izbirali novega umetniškega vodjo. 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Na kateri televiziji primarno spremljate poročila?
Na TV Slovenija.
40%
116 glasov
Na Pop TV.
21%
61 glasov
Na Kanalu A.
0%
0 glasov
Na Planet TV.
11%
32 glasov
Na drugi slovenski televiziji.
1%
4 glasov
Na tujih televizijah.
3%
10 glasov
Ne spremljam televizijskih poročil.
23%
66 glasov
Skupaj glasov: 289