Vozili zbili dva pešca, en pešec v bolnišnici

Voznik avtomobila je zgodaj zjutraj pri zdravstvenem domu v Postojni zbil 25-letnega pešca, ki so ga odpeljali v bolnišnico, so sporočili s Policijske uprave (PU) Koper.

Glavna fotografija članka:Vozili zbili dva pešca, en pešec v bolnišnici
Andrej Petelinšek

STA, A.L.

Datum 22. oktober 2024 17:34
Čas branja 1 min

Spremljajte zgodbe, ki so pomembne. Izberite Večer kot svoj prednostni vir v Googlu.

NASTAVI ↗

Po prvih podatkih je huje poškodovan. Poleg tega je zjutraj v Postojni voznik kombija trčil v 52-letno peško. Policija voznike opozarja, naj bodo pozorni na pešce.

Policisti v primeru trčenja v 25-letnika obravnavajo sum kaznivega dejanja povzročitev prometne nesreče iz malomarnosti. Vozniku, ki je trčil v 52-letno peško, pa so izdali plačilni nalog.

Policija je voznike osebnih avtomobilov opozorila, naj bodo pozorni na pešce, še posebno pred zaznamovanimi prehodi in na drugih območjih. Poleg tega jih opozarjajo, naj hitrost vožnje prilagodijo prometnim razmeram in dosledno upoštevajo omejitve hitrosti.

Pešce opozarjajo, naj poskrbijo za lastno varnost in upoštevajo cestnoprometne predpise. Pešci lahko s svojim ravnanjem pomembno prispevajo k večji varnosti, in sicer s pravilnim prečkanjem na označenih mestih, pravilno hojo ob cestišču in uporabo odsevnih predmetov, s katerimi lahko povečajo svojo vidnost, so opozorili.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Ste se kopali kdaj v jezeru?
Že večkrat.
55%
329 glasov
Samo enkrat.
14%
83 glasov
Še nikoli.
24%
144 glasov
Ne znam plavati.
7%
42 glasov
Skupaj glasov: 598