Policijska uprava Koper: Kriminaliste ovadila kriminalca

STA
14.09.2022 17:33

Na koprski policijski upravi so začeli notranjevarnostni postopek, v katerem preverjajo očitke o sumu odklonskih ravnanj policistov, ki naj bi sodelovali s kriminalci

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Očitke na račun policistov preverja tudi specializirano državno tožilstvo.
Arhiv

Na koprski policijski upravi so začeli notranjevarnostni postopek, v katerem preverjajo očitke o sumu odklonskih ravnanj policistov, ki naj bi sodelovali s kriminalci, so poročale Slovenske novice. Uvedbo postopka so danes potrdili na koprski policiji, o domnevnih nepravilnostih so bili obveščeni tudi na Specializiranem državnem tožilstvu (SDT).

Kot je na podlagi ovadbe, ki so jo v uredništvo prejeli pred enim mesecem, danes poročal časnik, naj bi bili v domnevno nečedne posle po navedbah naznaniteljev vpleteni kriminalistična inšpektorica, zaposlena na oddelku za ekstremno nasilje, nekdanji prvi mož koprskih kriminalistov, pomočnik vodje sektorja kriminalistične policije, vodja oddelka za kriminalistično obveščevalno dejavnost, kriminalist iz skupine za prepovedane droge in višji kriminalistični inšpektor.

Vodja sektorja kriminalistične policije na Policijski upravi Koper Primož Ogrinc je potrdil, da so omenjena pisanja prejeli tudi v policiji. "Glede na to, da njihova vsebina nakazuje na odklonska ravnanja policistov, smo v povezavi s tem začeli notranji varnostni postopek, v katerem bodo ti očitki preverjeni," je povedal. Na podlagi pravilnika o notranji varnosti se namreč vsi takšni očitki preverjajo v notranjih varnostnih postopkih, ki se lahko uvedejo zaradi potrditve navedb v prijavah in zmanjšanja tveganja, da bi bila ogrožena notranja varnost policije, hkrati pa se morajo izvajati vsi ukrepi za zmanjšanje tveganj in krnitev integritete policistov in policijskih enot, je še pojasnil Ogrinc.

Ta konkretna zadeva je bila odstopljena tudi Specializiranemu državnemu tožilstvu, posebnemu oddelku, kjer bodo prav tako preverjali te navedbe, je potrdil. Obenem pa je Ogrinc opozoril, da so lahko prijave zoper policiste zlonamerne. "Osebe, ki takšne stvari naznanjajo, se lahko želijo maščevati policistom ali kriminalistom, in jih na ta način blatijo v javnosti in s tem nanje mečejo slabo luč, konkretno tukaj na sektor kriminalistične policije Policijske uprave Koper," je dodal.

Kot poročajo Slovenske novice, naj bi visoke policijske uslužbence naznanila Nysret Hoxhay in David Klemenc, ki sta v priporu zaradi kaznivih dejanj s področja prepovedanih drog. Kriminalisti naj bi se sestajali z njima, jima izdajali podatke, določene kriminalce pa naj bi celo ščitili. V zameno za informacije in domnevne druge usluge naj bi ju napeljevali h kaznivemu dejanju kraje, medtem ko sta bila hkrati na prikritih preiskovalnih ukrepih, o čemer da sta bila po navedbah Hoxhaya in Klemenca z njihove strani vnaprej obveščena, kriminalisti pa naj bi za informacije in druge domnevne usluge prejemali denar.

Za naznanitev domnevno nečednih ravnanj naj bi se odločila, ker naj jima ne bi povedali, da ju bodo kljub domnevnemu sodelovanju priprli zaradi obtožb o prometu s prepovedanimi drogami. Menita, da so ju domnevno "skorumpirani policisti" kaznovali, ker da z njimi nista hotela sodelovati pri nepravilnostih. Hoxhay tudi trdi, da pri njem niso našli grama prepovedane droge.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta