(VIDEO) Štajerski derbi odločen po golu Celjanov v sodnikovem dodatku, po tekmi mariborski navijači vdrli na igrišče

06.10.2024 17:30

Mariborčani so v 11. krogu prve lige z 1:2 izgubili proti Celjanom in doživeli drugi poraz v tem prvenstvu. Po tekmi so viole želele obračunati s celjskimi navijači.

Po dveh tednih in pol se v prvenstvu znova merita Maribor in Celje. Na Areni Z'dežele so 18. septembra v zaostali tekmi drugega kroga prve lige z 2:1 slavili Celjani. Po prvem štajerskem derbiju v sezoni so Mariborčani nanizali tri zmage, grofi pa so po zmagah nad Domžalami in Dravinjo (v pokalu) izgubili z Bravom in Vitorio Guimaraes.

(PREGLED) Maribor in Celje pred derbijem: Kdo bo (začasni) vladar Štajerske

Viole so še drugič zapored na domači tekmi na vzhodni tribuni zaradi kazni disciplinskega sodnika, ki jo je NK Maribor prejel po derbiju z Olimpijo.
Saso Bizjak

V prvi postavi vijoličastih je po tekmi play-offa konferenčne lige z Djurgardnom znova kapetan Martin Milec, to je tudi edina menjava v začetni enajsterici pri vijoličastih v primerjavi z obračunom v Domžalah preteklo nedeljo. Poškodovana sta Marko Božić in Andre Sousa, zaradi bolezni manja Maks Barišić, Hilal Soudani in Benjamin Tetteh pa še nista pripravljena za tekmo.

Mariborčani so bolje začeli obračun si že v prvih petnajstih minutah priigrali nekaj nevarnih priložnosti. Za vodstvo gostiteljev je v tretji minuti poskrbel Luka Krajnc in dosegel prvenec v vijoličastem. Osrednji branilec, ki se je pred tedni po 13 letih vrnil v Ljudski vrt, je z glavo zadel po podaji Josipa Iličića iz kota, gol pa je 30-letnik proslavil pred napisom "Kaplški steber", ki so ga na vzhodni tribuni izobesili njegovi sovaščani. V nadaljevanju so rahlo pobudo prevzeli Celjani, ki pa si omembe vredne priložnosti do konca polčasa niso priigrali.

V drugem polčasu smo v Ljudskem vrtu videli povsem drugačno podobo obeh ekip. Celjani za gol gostiteljev niso bili nevarni vse do 61. minute, ko je Armandas Kučys izenačil po podaji Ivana Brnića. Na potek tekme v zadnje pol ure je bistveno vplival drugi rumeni karton za Jana Repasa v 59. minuti, ko je slovenski reprezentant storil nespameten prekršek na sredini igrišča in moral zapustiti igro.

Sledilo je obleganje mariborsrkega gola. Celjani pa so vijoličaste še drugič zapored premagali z golom tik pred koncem tekme. V sodnikovem dodatku je za 2:1 zadel Edmilson.

Po koncu tekme so člani navijaške skupine Viole, ki so drugič zapored tekmo spremljali na vzhodni tribuni zaradi kazni disciplinskega sodnika po indicentu na derbiju z Olimpijo, vdrli na igrišče in želeli obračunati s Celjani.

(FOTO in VIDEO) Po porazu proti Celju pripadniki Viol vdrli na igrišče, želeli so obračunati s Celjani

Ante Šimundža in Albert Riera.

Potek tekme:

3. minuta, GOL!: Mariborčani so na najboljši način začeli drugi štajerski derbi v sezoni. Po kotu, ki ga je izvajal Josip Iličić, je prvi gol v članski ekipi vijoličastih dosegel Luka Krajnc, ki se je pred tedni po 13 letih vrnil v Ljudski vrt. Gol je proslavil pred napisom "Kaplški steber" na ograji vzhodne tribune.

7. minuta: Iličić je prodiral na desni strani in streljal, vratar Matjaž Rozman je odbil v kot.

8. minuta: Podobno kot Iličić je le minuto kasneje poskušal tudi György Komaromi, znova se je izkazal Rozman.

10. minuta: Po seriji napadov vijoličastih, ko so bili Celjani nemočni, je še enkrat streljal Komaromi, a tokrat mimo leve vratnice.

16. minuta: Po četrt ure igre prva priložnost gostov, po kotu je Damjan Vuklišević zadel zunanji del mreže.

32. minuta: Kučys je krenil v protinapad, tik pred kazenskim prostorom ga je ujel Milec, napadalec Celja je streljal od daleč, Ažbe Jug pa je brez težav ubranil poskus.

34. minute: Svetlinov strel z roba kazenskega prostora je končal ob vratnici, po strelu se je nekdo od vijoličastih dotaknil žoge, zato kot za goste.

37. minuta: Po minutah, ki so pripadale jalovim poskusom Celjanov, je Jan Repas začel nevarno akcijo vijoličastih, podal do Mbine, ki ni uspel zaključiti. Akcijo je zaključil Grlić s strelom ob levi vratnici.

Polčas: Mariborčani so na odmor odšli s prednostjo enega gola. Gostitelji so bili v začetku prvega dela boljši tekmec, nato so za nekaj trenutkov pobudo prevzeli Celjani, ki pa niso bili nevarni za gol vijoličastih.

53. minuta: Po prekršku Žige Repasa nad Tamarom Svetlinom je posredoval VAR. Rade Obrenović si je ob igrišču ogledal posnetek prekrška, po katerem je Svetlin zaradi poškodbe zapustil igrišče, Repasu pa je pokazal rumeni karton.

59. minuta, RDEČI KARTON: Mariborčani tekmo nadaljujejo z nogometašem manj. Drugi rumeni karton je po dvoboju na sredini igrišča prejel Jan Repas.

Po rdečem kartonu Jana Repasa je sledil preobrat Celja.

60. minuta, GOL: Celjani so izenačili, gol je po podaji rezervista Ivana Brnića dosegel Armandas Kučys.

62. minuta: Nemsto Grlića v igri Borys.

64. minuta: Celjani nadaljujejo s pristikom. Inigo Alvarez je streljal z razdalje, Jug je odbil v vratnico.

67. minuta: Dvojna menjava Šimundže. Namesto Mbine in Komaromija v igro Beugre in Sikošek.

68. minuta: Brnić je z leve strani streljal mimo gola.

73. minuta: Kučys je imel priložnost za vodstvo Celjanov, odlično je posredoval Jug.

75. minuta: Zadnja menjava Maribora. Šimundža zapira tekmo s še tretjim osrednjim branilcem na igrišču. M'Bondo je zamenjal Iličića.

90.+2 minuta, GOL: Celjani so še drugič na štajerskem derbiju gol dosegli tik pred koncem tekme. Za 2:1 je zadel Edmilson.

Odzive po tekmi bomo objavili na vecer.com/sport ter v ponedeljkovem Večeru.